Dělníci na Václavském náměstí překopli plynové potrubí. Policisté museli evakuovat půlku Václaváku

0

Krátce po třetí hodině odpoledne bylo nutné evakuovat asi třetinu Václavského náměstí v Praze. Stalo se tak kvůli nešťastné náhodě, kdy dělníci bagrem přerušili při stavebních pracích plynové potrubí. Z místa unikalo velké množství plynu za doprovodu hlasitého syčení a typického zápachu ethylmerkaptanu, který se do plynu přidává právě za tímto účelem.

Policisté, kteří na místo velmi rychle po oznámení incidentu přijeli, evakuovali část náměstí od křižovatky s ulicí Vodičkova až téměř ke křižovatce s ulicí Na Příkopě. Hasiči mezitím podle standardních postupů na místo natáhli hadicové vedení pro případ, že by došlo k požáru. Na místě preventivně byla i záchranná služba, která, stejně jako hasiči, naštěstí nemusela zasahovat. Hasiči pouze měřili koncentrace plynu v přilehlém okolí, ty však nebyly nebezpečné, protože plyn unikal především do volného prostoru. Plynaři, kteří na místo dorazili zanedlouho uzavřeli plyn a tím odvrátili hrozící nebezpečí výbuchu.

Případem se budou zabývat kriminalisté prvního policejního obvodu. Vyšetřovat budou jak přesně k nehodě došlo, zda vznikla škoda a případně kdo je za ní odpovědný.

Sdílejte:

Zanechte komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Hide picture