Dělník spadl do šest metrů hluboké výpusti na déšť. Doposud se ho nepodařilo vypátrat

0
Pražští hasiči, specialisté z týmu USAR, policisté a záchranáři pátrali dnes odpoledne po dělníkovi, který v Patočkově ulici spadl do šest metrů hluboké výpusti na dešťovou vodu a byl pravděpodobně odplaven vodou do Vltavy. Do výpusti spadl i druhý dělník, ten se ale stihl zachránit a vylézt.

Tři jednotky hasičů vyjížděly na případ pádu dělníka do šest metrů hluboké výpusti na dešťovou vodu v ulici Patočkova u hotelu Pyramida. K místu vyjeli i potápěči, lezci a byl aktivován i tým USAR. Tým USAR se specializuje na vyhledávání osob v takovýchto prostorech. Do výpusti spadl ještě jeden, třicetiletý dělník, ten se ale zachránil. „Muž byl po vyšetření a zajištění tepelného komfortu převezen s podchlazením a oděrkami do Ústřední vojenské nemocnice ve Střešovicích,“ informovala na sociální síti mluvčí pražské záchranné služby Jana Poštová. Na místo vyjel Inspektor provozu a dvě posádky rychlé záchranné pomoci.

Složky IZS na místě spolupracovaly s pracovníky Vodovodů a kanalizací. „Pracovníci Vodovodů a kanalizací nám vytipovávají místa, kde by se dělník mohl zachytit a my tato místa prověřujeme,“ sdělil mluvčí pražských hasičů Martin Kavka. Hasiči postupně pomocí lan vstupovali do kanálů, které kontrolovali. Některá místa bylo ale obtížně prověřit kvůli velikosti a tmě, zásah komplikoval i vydatný déšť.

Do pátraní po dělníkovi se zapojili i policisté. Na místě zásahu byl přítomen velitel zásahu z Pohotovostní motorizované jednotky a policisté z místního oddělení Břevnov. „K pátrání po muži byli přivoláni i členové poříčního oddělení, kteří prohledávali oba břehy Vltavy až do Klecan,“ uvedl mluvčí policie Jan Rybanský.

Hasiči postupně došli až do Dejvic, kde stejným způsobem prohledávali kanalizace. V půl čtvrté odpoledne bylo pátrání ze strany hasičů ukončeno. „Případ byl předán pracovníkům Vodovodů a kanalizací, kteří budou v pátrání pokračovat po zlepšení počasí. V případě nutnosti jsme připraveni opět poskytnout síly a prostředky,“ uvedli hasiči na svém Twitterovém účtu. Dělníka se doposud nepodařilo vypátrat.

 

 

Sdílejte:

Zanechte komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Hide picture