Do památkově chráněné zvoničky narazil náklaďák. Byla natolik poškozená, že musela k zemi

0

Nákladní automobil narazil v úterý dopoledne v Hostivické ulici v pražském Sobíně do kapličky se zvonem z roku 1885. Stavba je památkově chráněná, dle statika byla kvůli svým rozsáhlým poškozením nestabilní a proto rozhodl o její demolici.

Nehoda se stala po desáté hodině dopoledne v obci Sobín. Nákladní automobil narazil do zvoničky, u které hrozilo, že každou chvíli spadne. Náraz značně poškodil i kabinu nákladního auta. Na místo musely vyjet všechny složky IZS, hasiči si následně na místo přivolali statika. Dle jeho vyjádření je stavba nestabilní a bude se muset zbourat. Nakonec byla těžkou technikou stržena k zemi.

Náklaďák museli hasiči odtáhnout do bezpečné vzdálenosti. Podle tvrzení řidiče náklaďáku (67) se mu při jízdě zabrzdil vlek a táhl ho na stranu zvonice, do které narazil. Vyvázl s lehkým zraněním. Sobín patři pod zličínskou radnici, ta se pokusí zvonici obnovit. Dle slov jejich zástupce již však nikdy nebude stejná, současná podoba měla navíc nevyčíslitelnou hodnotu. Zvonička byla v Sobíně památkově chráněná, pochází z roku 1885. Podle památkářů jde o církevní objekt a je jedinečnou stavbu v této oblasti. Zvonička ukrývala zvon z roku 1948, který je hodnotným dokladem českého zvonařství a také vzácnou sochu Panny Marie.

Přesnou příčinu nehody policisté vyšetřují, po několika hodinách byl provoz obnoven.

This slideshow requires JavaScript.

Sdílejte:

Zanechte komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Hide picture