Do Prahy měl namířeno irácký terorista, zatkli ho v Amsterdamu!

0

Česká republika se skutečně stává transferovou zemí pro mezinárodní terorismus. Podle dokumentů, které se nám podařilo získat, měl 28. 7. 2016 přistát na Letišti Václava Havla Mohamed Ameen Adnan Samad alias Salihi Adnan, člověk, který je spojený s terorismem.

Salihi Adnan měl přicestovat linkou z Amsterdamu okolo 16. hodiny, později se podařilo ověřit informaci o jeho pozdním příletu a to v 21.15. Následně pak po deváté večer měl přestoupit na pravidelnou linku do Ostravy Mošnova, kde mělo na něho čekat vozidlo, jehož značku a typ redakce zná, jež ho mělo dopravit do Polska na Globální dny mládeže v Krakově, kterých se účastnil i papež.

Salihi Adnan je falešné jméno, na které měl vystavené doklady, je Iráčan, žijící v Řecku a hodlal využít kontaktů, které má na svoji rodinu v Polsku. Podle nepotvrzených informací mohl být ozbrojený.

Vyšetřovací orgány mají za to, že právě v Krakově se měl pokusit o teroristický útok. Do pohotovosti byly uvedeny všechny zpravodajské složky v Nizozemsku, Česku a v Polsku.

Zvýšená pohotovost ten den byla vidět na letišti jak v Praze, tak i v Ostravě, což reportéři aktu.cz potvrdili, neboť se na pražském letišti celou dobu pohybovali. Podle informací, které máme, však nakonec Salihi do Prahy nepřicestoval, neboť byl zadržený již v Amsterdamu.

Základní informace všem stranám dala polská policie. Vysoce postavený důstojník nově vzniklé Národní centrály proti zločinu agentuře AKTU.cz informaci potvrdil, zároveň dodal, že se jedná  o tzv. „cestujícího bojovníka“ neboli „osamělého vlka“.

Sdílejte:

Zanechte komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Hide picture