Do Prahy se sjíždí zástupci všech olympijských výborů světa. Hotel Hilton je proto v obležení policistů.

0

Praha v těchto dnech počínaje dnešním hostí valné shromáždění Asociace národních olympijských výborů tzv. ANOC. Do Prahy zamíří úřednické špičky a zástupci všech členů olympijských výborů na celém světě. Setkání začíná dnešním dnem, kdy by měli postupně zástupci všech zemí najíždět a vrcholit by setkání mělo 1. listopadu.

ANOC je sdružení národních olympijských výborů světa. Celkem čítá 206 olympijských výborů. Předloni Praha hostila valné shromáždění evropských olympijských výborů. Letos má tato událost světový formát. Prahu jako pořadatele XXII. valného shromáždění ANOC, schválil výkonný výbor a následně potvrdili delegáti loňského zasedání ANOC, které se konalo v katarském Dauhá. V české metropoli v minulosti již proběhlo zasedání Evropských olympijských výborů v letech 1999 a 2015 a zasedání Mezinárodního olympijského výboru v roce 2003.

V Praze proběhne zasedání ANOC ve dnech 30. 10. – 3. 11. 2017, neboť samotné dvoudenní valné shromáždění ještě provázejí setkání komisí ANOC a dalších organizací olympijského hnutí.

Zasedání provází velmi přísná bezpečnostní opatření. Na místě jsou prováděny pyrotechnické prohlídky a do hotelu se nesmí přiblížit nikdo, kdo nemá s akcí nic společného. Na místě je přítomna policie. Rozsah bezpečnostních opatření nechtěla slovy mluvčího Josefa Bocána policie vůbec komentovat a to z taktických důvodů.  Pražany a návštěvníky Prahy se toto bezpečnostní opatření nijak nedotkne.

 

 

 

 

Sdílejte:

Zanechte komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Hide picture