Dopravní policisté v Praze vypátrali kradené auto. Pachatel toho má na svědomí víc

0

Policisté z oddělení řízení dopravy pražské policie včera v poledne na ulici K Barrandovu v Praze 5 vypátrali a zastavili kradené vozidlo Škoda Superb III. Za volantem tohoto vozidla zároveň zadrželi řidiče, který, jak se později ukázalo, vozidlo před několika dny odcizil.

Konkrétně se totiž policistům přiznal, že Superba za 600 tisíc korun odcizil na parkovišti u ulice Türkova v Praze 4 v pátek 23. června tohoto roku. Od té doby s ním jezdil po celé republice a několikrát natankoval u čerpací stanice, aniž by zaplatil. Takto tankoval v Hranicích v Hradci Králové a v Praze. Jendou také natankoval ve Žďáru nad Sázavou, kde obsluze nechal do zástavy svůj občanský průkaz. Pro ten se měl i s penězi vrátit zpátky, což ale neudělal. Díky tomu policisté zjistili jeho totožnost a věděli po kom v souvislosti s krádeží vozidla pátrat.

Čtyřiadvacetiletého zadrženého muže si od dopravních policistů převzali kriminalisté z 8. oddělení čtvrtého policejního obvodu, kteří se zabývají objasňováním automobilové kriminality. Ti ho pak obvinili z trestného činu krádež, za což mu v případě odsouzení hrozí až osmiletý trest odnětí svobody.

Kradené vozidlo policisté vrátili zpět majiteli.

Sdílejte:

Zanechte komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Hide picture