Drsný mráz, pražští strážníci na kontrolách spících bezdomovců. Řada z nich ani pomoct nechce

0

Včera v noci když uhodili mrazy v Praze pod mínus 11 Celsia, vyrazili do terénu i strážnici Městské policie kontrolovat spící bezdomovce přebývající venku pod mostem. Hned první muž bezdomova, který spal na Letné od 27.12. téměř nehnutě a upadal do bezvědomí pomoc strážníků a záchranářů ve finále odmítl. Muž vykonával svoji potřebu do spacáku a byl plně odkázán na jídlo, které mu nosili lidé, kteří procházeli kolem. Když se mu strážnici společně ze záchranáři snažili vysvětlit, že si skutečně spacák plný svých exkrementů nemůže vzít do sanitky, muž se sbalil a odešel. V tu chvíli mu bylo plně jedno kde přespí v minus jedenácti stupních Celsia. Tím, že bezdomovce strážnici se záchranáři donutili jít do města, mu rozhodně zachránili život.

Další kontroly už probíhali rutině, pátrání po osobách a kontrola vědomí lidí bezdomova, kteří přespávali venku. Někteří z nich nemohou do speciálních zařízení pro bezdomovce protože nemají vyřízeny platné doklady. Jiní tvrdí, že je tam ostatní bezdomovci okradou o boty či oblečení a že je lepší spát venku.

Magistrátní speciální stany se staví v případě, že teploty klesnou pod minus 15 stupňů. Strážnici městské policie v případě větších mrazů chtějí v kontrolách bezdomovců pokračovat.

Sdílejte:

Zanechte komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Hide picture