Drzému taxikáři hrozí trest odnětí svobody až na 2 roky

0

V noci na úterý hlídkovala dopravní policie v neoznačením policejním voze na Praze 6. Ta musela zadržet řidiče, který překročil rychlost až o 20 km v hodině. Muž měl opakovaně zákaz řízení. Po propuštění ze služebny a dalšímu zákazu, řidič znovu sedl za volant.

Kolem 22. hodiny musela policie zadržet řidiče taxi, který jel rychlostí 83 km v hodině na místě kde byla 60.km rychlost. Při silniční kontrole zjistili, že devětapadesátiletý muž měl opakovaný zákaz řízení. Jeden zákaz mu byl udělen koncem roku 2017, druhý na začátku letošního roku. To byl důvod, proč policisté řidiče následně převezli na policejní služebnu.

Po provedení nezbytných úkonů byl muž ze služebny propuštěn, kdy byl výslovně upozorněn, že na základě zmíněných zákazů nesmí řídit žádná motorová vozidla. Devětapadesátiletý muž nebral slova policistů vážně a dvacet minut po půlnoci ho policisté spatřili, jak ve stejném Superbu „upaluje“ k letišti Václava Havla. Jelikož dopravní policie věděla, že muž za volantem nemá co dělat, následovala další silniční kontrola. Avšak tentokrát už ne pro podezření z přestupku, ale z trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání.

Celý incident provázely určité paradoxy.

Nejprve chtěl kontrolovaný od policistů svolení, aby mohl auto přeparkovat na nedaleké parkoviště. Jako důvod své žádosti uváděl, že pokud nezaparkuje auto tam, kam má, hrozí mu za to od zaměstnavatele pokuta. Něco takového samozřejmě policisté povolit nemohou.

Druhým paradoxem bylo to, že řidič neřidič začal v průběhu kontroly vinit dopraváky z toho, že mu jejich přístupem zničili život. Při tom vůbec neakceptoval argument policistů, že za volant usedl on sám, aniž by ho k tomu někdo nutil, byť velice dobře věděl, že to má zakázáno.

Podle policie ČR za zmiňovaný přečin maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání hrozí devětapadesátiletému muži trest odnětí svobody až na dva roky.

Sdílejte:

Zanechte komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Hide picture