Důsledek pádu lávky v Troji: kontrola Hlávkova mostu v Praze

0

Od sobotního rána do nedělního odpoledne je částečně omezen provoz na Hlávkově mostě v Praze. Technici společnosti Inset společně s Technickou správou komunikací zde totiž ve spolupráci s Dopravním podnikem hlavního města Prahy a Metrostavem provádí kontrolní statická měření konstrukce mostu. Opatření souvisí s nedávným pádem lávky v Troji, kde se zranili 4 lidé.

„Cílem měření je zjištění odezvy přechodových desek mezi starou a novou konstrukcí Hlávkova mostu,“ uvedla mluvčí Technické správy komunikací hlavního města Prahy Barbora Lišková

Na most najedou nákladní auta a tramvaj, ve které jsou instalována ocelová závaží. Současně budou

zatížení a pohyby mostu měřit senzory instalované ze spodní strany desek pod ním. Celkově se na mostě nachází asi 200 železobetonových nosných desek. Původně celá konstrukce pochází z počátku 20. století, nová přistavená konstrukce pak ze šedesátých let.

Most přes Štvanici je po celou dobu od sobotních 8:00 do nedělních 15:00 zcela uzavřen pro tramvaje, auta pak jezdí jedním pruhem v každém směru.

Kontrolovat se budou v návaznosti na incident v Troji i další mosty, Praha například nařídila zkontrolovat lávku přes Berounku v Radotíně, nebo železniční most u Výtoně.

Sdílejte:

Zanechte komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Hide picture