Dva hrdinové zachránili z potápějícího se auta čtyři lidi

0

Na Karlovarsku se při nehodě jedno z aut převrátilo do rybníku, uvnitř zůstaly čtyři osoby. Dva svědci skočili okamžitě do vody. Z potápějícího se auta dokázali vytáhnout všechny čtyři cestující.

Silnice I/6 z Bochova na Prahu byla v pátek odpoledne kvůli vážné nehodě přes dvě hodiny zcela uzavřena. Nedaleko obce Hertošice havarovala dvě osobní auta. V jednom z vozidel cestovali dva dospělí a dítě. Druhé se po nehodě převrátilo na střechu a spadlo do zamrzlého rybníku vedle silnice. Uvnitř zůstaly čtyři dospělé osoby.

Okamžitě po nehodě do vody skočili dva náhodní svědci, kteří dokázali z potápějícího se auta vytáhnout všechny cestující. „Rychlý a obětavý zákrok svědků nehody zachránil posádce převráceného auta život. Vyprostit osoby z převráceného vozidla, které se potápí pod vodu, navíc v aktuálních klimatických podmínkách, je nesmírně složité. Bez okamžité pomoci svědků nehody by následky byly mnohem vážnější,“ ocenil hrdinský čin mluvčí hasičů Martin Kasal.

O všech sedm zraněných se postarali záchranáři.

Hasiči se ještě snažili z převráceného auta zachránit psa. Zvířeti už ale pomoct nemohli.

Kvůli hrozbě úniku provozních kapalin do vody přitáhli hasiči navijákem auto ke břehu, ven z rybníku pak auto vyprostila odtahová služba.

Po celou dobu zásahu byl provoz na silnici zcela zastavený.

 

Sdílejte:

Zanechte komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Hide picture