Dvě dodávky a dva kamiony se střetly na D1 u Průhonic. Na místo letěl i vrtulník.

0

Tři jednotky hasičů, dva sanitní vozy RZP, posádka vozu RV s lékařem, inspektor provozu a záchranářský vrtulník zasahovali u hromadné nehody na pátém kilometru dálnice D1 ve směru na Brno. Na úrovni Průhonic se tu zatím z nezjištěných příčin střetly dvě dodávky a dva kamiony.

„Na místě byli dva poranění, jeden muž ve věku 37 let a další muž ve věku 51 let. Mladší muž byl zajištěn imobilizačními pomůckami, byl u něj zajištěn žilní vstup a následně byl letecky transportován do Fakultní nemocnice Motol na urgentní příjem s pohmožděním hrudníku a úrazem hlavy. Druhý muž byl po zajištění transportován do Thomayerovy nemocnici na chirurgickou ambulanci s pohmožděním břicha. Oba muži byli při vědomí.“ uvedla Jana Poštová, mluví pražských záchranářů.

Dálnice byla bezprostředně po nehodě úplně neprůjezdná a začaly se na výjezdu z Prahy tvořit dlouhé kolony. Likvidace následků trvala desítky minut, než se hasičům a policistům povedlo svést provoz nejprve do jednoho pruhu a následně zprůjezdnit dálnici úplně.

Sdílejte:

Zanechte komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Hide picture