Dvě dopravní nehody a osm havarovaných kamionů na D2 u Brna

0

Dálnici D2 ochromily v úterý dopoledne dvě dopravní nehody. Nejdřív se srazily dva kamiony a pak dalších šest. S jedním řidičem odletěl vrtulník, další dva odvezla ZZS do nemocnice sanitkou.

V úterý dopoledne ochromily dálnici D2 dvě dopravní nehody. První se stala chvíli před devátou hodinou ráno. Dva kamiony se střetly na 12. kilometru dálnice u Bučiny. Jednoho z řidičů museli hasiči vyprostit z kabiny. Do nemocnice odletěl vrtulníkem. „Po dobu vyprošťování byl pacient při vědomí a komunikoval. Podle našich zjištění na místě utrpěl středně těžká zranění,“ uvedla mluvčí záchranky Michaela Bothová.

Po jedenácté hodině situaci na dálnici zkomplikovala druhá nehoda, když se na a 32. kilometru D2 u Velkých Pavlovic srazilo šest kamionů. Za hromadnou srážkou šesti náklaďáků je podle předběžných závěrů policie nepozornost posledního řidiče. Při nehodě se zranili dva lidé, oba skončili v péči záchranářů. Podle mluvčího hasičů Jaroslava Mikošky šlo o lehčí zranění a nebylo potřeba je vyprostit. Z některých vozidel se vysypal náklad přes celou šířku dálnice.

Místo první nehody bylo neprůjezdné, policie odklonila dopravu přes Hustopeče. Po 11. hodině umožnili řidičům projíždět levým pruhem dálnice, od 15. hodiny dálnici otevřeli. Druhou nehodu mohli řidiči objížděli přes odpočívadlo. Tvořily se zde dlouhé kolony, téměř až ke sjezdu na Hustopečena 25. kilometru.

 

 

Sdílejte:

Zanechte komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Hide picture