Exkluzivní video AKTU.cz: Pražská policie ve spolupráci s NPC šlápla na kuří oka drogové mafii. Takový zákrok ČR nepamatuje.

1

Celý včerejší den měla Národní protidrogová centrála, Toxi tým z Prahy, zásahová jednotka i Útvar rychlého nasazení napilno. Zatýkalo se po celé Praze ve dne i v noci. Podle exkluzivních informací zpravodajské agentury AKTU.cz, jde o akci s mezinárodním přesahem. Mezi zadrženými pachateli, jsou cizinci a dost pravděpodobně jde o část albánských gangů, kteří dominují na trhu s drogami, hlavně kokainem. Není, ale vyloučeno, že cizinců mezi zadrženými může být více a to i z jiných států. V tuto chvíli není jasné, zda mezi zadrženými jsou Češi.

Včerejší zatýkání probíhalo na celém území Prahy a bylo pečlivě rozděleno pro několik úderných týmu. Přesný počet zadržených není v tu chvíli znám. Podle informátora AKTU.cz, ale doslova cely předběženého zadržení, praskaly ve švech.

Reportér AKTU.cz zachytil jeden úderný tým na Smíchově. V místní myčce aut právě probíhal jeden ze zásahů. Dost pravděpodobně byla myčka používána jako jeden z bodů obchodu s drogami. Navíc drogy se podle informací AKTU.cz vozily mimo jiné v drahých a luxusních vozech. Vypovídalo by tomu i zabavení jednoho z luxusních vozů policií pro účely odborných expertíz. V myčce se buď s drogami obchodovalo nebo se tady demontovaly z vozů. Na Smíchově byla při razii přítomna i vojenská policie. Podle našich informací šlo odborníky na drogovou problematiku.

Přímo v myčce bylo zadrženo několik můžů. Jednoho z nich policisté z Pohotovostní motorizované jednotky, která mimo jiné kriminalistům asistovala, převezla k vyšetření do nemocnice na Bulovku. Myčka patří cizincům a redakce Aktu.cz zná identitu majitelů myčky i majitele zabaveného vozidla, z důvodů probíhajícího vyšetřovaní nebudeme tuto informaci prozrazovat. A ani policie v tuto chvíli nechce s informacemi na povrch.

„Vyšetřování stále pokračuje a z tohoto důvodu nechceme být konkretní.“ Sdělila AKTU.cz, mluvčí policie, Andrea Zoulová.

Albánské gangy patří k těm nejnebezpečnějším a pokud jde skutečně o albánské gangy, bude to velmi citelný zásah do drogové prostředí. Podle informací, které má AKTU.cz k dispozici ovládají tyto gangy až 70 procent veškerého trhu s kokainem na českém území.

Údálost i nadále sledujeme a aktualizujeme.

 

 

 

 

Sdílejte:

Zanechte komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Hide picture