Honička muže s vysloveným zákazem řízení s pražskými strážníky skončila v noci požárem

0

Řidič v sobotu  v noci na neděli začal ujíždět před strážníky městské policie Praha. Během své cesty spáchal několik přestupků a svou jízdou ohrožoval ostatní řidiče. V Šestajovicích skončil se svým vozem v příkopě. Auto začalo po nárazu hořet a muže odvezla záchranná služba do nemocnice.

Strážníci s muže všimli ve chvíli, kdy porušil zákaz a vjel do protisměru.

Proto strážníci na svém vozidle zapli VRZ (výstražné zvukové a rozhlasové zařízení) aby řidiče přiměli zastavit. Na výzvu k zastavení řidič nereagoval a tím začala zběsilá honička Horními Počernicemi. Muž během pronásledování projel všechny křižovatky na červenou. Do pronásledování tou dobou velmi nebezpečně manévrujícího řidiče se připojil i další vůz strážníků.

„Za hranicemi hlavního města Prahy mezi Šestajovicemi a Zelenčí nezvládl na kruhovém objezdu řízení a havaroval. Po nárazu začaly z vozidla šlehat plameny. Řidič proto okamžitě z auta vystoupil. V ruce při tom držel neznámou věc,“ popisuje drama mluvčí.

Vzhledem ke skutečnosti, že muž při vystupování z hořícího auta držel v ruce neznámý předmět, který nebylo ve tmě možné identifikovat a mohlo se tedy jednat i o zbraň, policisté použili hrozbu namířenou střelou zbraní. Sedmačtyřicetiletý muž kladl odpor a odmítal s nimi spolupracovat. Strážníci použili také slzotvorný sprej, aby pachatele spacifikovali.

Později vyšlo najevo, že muž má vysloven již třikrát zákaz řízení, a to až do roku 2021. Strážníci se hořící vůz snažili před příjezd uhasit, ale nepodařilo se jim to. K plamenům vyjížděli středočeští hasiči, kteří rychle dostali požár pod kontrolu. Auto však kompletně shořelo.

Sdílejte:

Zanechte komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Hide picture