Hustý kouř vyhnal hotelové hosty z hotelu Thermal v Karlových Varech

0

Ve čtvrtek večer vyjíždělo přes deset hasičských jednotek k největšímu hotelu v Karlových Varech k hotelu Thermal. V podzemních garážích tady hořely sauny. Na místo vyrazily i posilové jednotky z Plzeňského kraje se speciální výškovou technikou.

Hotel Thermal má totiž 15 pater a v každém patře je až 22 pokojů. Při kompletní evakuaci je potřeba použít veškerou možnou techniku včetně té výškové. Hasiči ihned po příjezdu nasadili několik C proudů na hašení prostoru saun v podzemních garažích. Zbytek jednotek se snažil dostat všechny hotelové hosty do bezpečí od štiplavého kouře. Ten se velmi rychle rozvinul po celém hotelu. Jeden z důvodů rychlého a silného zakouření byla i nefunkčnost ventilačních klapek v horních patrech.

Dvě osoby byly ošetřeny. Ošetření také vyhledal jeden ze zasahujicích hasičů.

Evakuované osoby zůstavaly v dekách před hotelem Thermal, nebo pokud chtěly, mohly nastoupit se ohřát v přistaveném evakuačním autobusu hasičů. Oheň se podařilo lokalizovat před devátou hodinou večer. Ještě dvě hodiny poté probíhalo dohašovaní skrýtých ohnisek požáru.

V tuto chvíli není úplně jasné, co se v saunách stalo. Jedna z vyšetřovacích verzí je i umýslné zapálení. Policisté podle našich informací předvedli k podání vysvětlení jednu starší osobu arabské národnosti, která byla údajně v době požáru v prostorách sauny. Tento muž, by mohl policistům objasnit, co se v dole v saunách přihodilo.

Sdílejte:

Zanechte komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Hide picture