Jeden velký led, hustá mlha, skvělá spolupráce záchranných složek, máme rozhovor se záchranářem z vážné nehody autobusu na Lounsku

6

Nehoda, která se stala u Panenského Týnce časně ráno ochromila kompletně dopravu na silnici R7. Složky které na místě zasahovaly, si zaslouží maximální uznání. Takhle je chválí jeden ze záchranářů, který dorazil na místo ve svém volném čase.

Podle posledních informací cestovalo v autobuse 41 dětí, 3 dospělí a řidič. Došlo i k těžším zraněním, naštěstí neohrožujícím na životě.

Sdílejte:

6 komentářů

 1. zdravím Jirku Formana,
  úvodně pěkně udělané video z místa této mimořádné události, ale bohužel jsem vůbec nepochopil „akčního“ kolegu Radana Doubravu, který jak uvedl ve svém osobním volnu jel k této hromadné dopravní nehodě nebo zda čistě „náhodou“ projížděl okolo. 🙂 Prvotně je asi dobré, že jde ve svém volnu jako zdravotník pomáhat při takové velké nehodě, ale z jakého titulu chválí zasahující profesionální a dobrovolné hasiče, z jakého postu jim děkuje… (kdyby je chválil generální ředitel HZS ČR nebo ředitel nějaké ZZS pochopím to, ale proč proboha kolega Doubrava) a už vůbec jsem nepochopil proč nebo z jakého postu chválil zrovna lounskou posádků ústecké ZZS.
  Rovněž nechápu větu, že On si přebíral od někoho nějakého pacienta, když NEBYL ve službě a hlavně nebyl oficiálně v žádné ze zasahujících posádek ZZS. Připadá mi to a bohužel nejem mě (jen Já to řeknu nahlas), že se kolega Doubrava chtěl pouze blbě a velice smutně zviditelnit.
  Proč zrovna dělá na kameru rozhovor pan Doubrava a ne třeba někdo z mluvčích zasahující ZZS?? No, je to fuk, jen myslím, že tohle při takové události není dost vhodné!
  Pan Doubrava se evidentně chce zviditelnit ve Středočeském a Ústeckém kraji, což se mu bohužel moc nedaří….

  Ps: pokud by někdo ve svém volnu, jako profesionální zdravotník šel pomoc k nehodě, nikdy by jste o tom nikde neslyšeli, protože by beze slůvka sklopil hlavu, pomohl a potichu odešel. Což se evidentně u pana Doubravy řici nedá.
  Ale jsem ráda, že to pan Doubrava vše zvládl, všechny zachránil a ještě stačil všem co se tam motali poděkovat za účat! No comment!!!

  • Dobrý den,

   Pana Doubravu jsme tam odchytli jako záchranaře a byli jsme rádi, že nám alespoň někdo dal rozhovor. Jsme server, který se zajímá o IZS a rozhovor má dokreslovat situaci na místě. To, co řekl pan Doubrava nám přišlo v pohodě. Chtěl jen pochválit kolegy a my jsme mu tu možnost dali.

   Přebrání pacienta
   Protože byl pravděpodobně ze začátku nedostatek záchranářů a sanitek vzal si malého pacienta do auta a staral se o něj. Nevidím na tom nic zvláštního ani podivného. Pana Doubravu jsme k rozhovoru velmi dlouho přemlouvali.

   Mluvčí nebyl v danou chvíli na místě a nám šlo autenticitu. Trochu mi příjde, že z Vás mluví závist.

   Nad čím bych se pozastavoval jsou videozáběry hasičů z Panenského Týnce na Nově. Ale co se dá dělat. Někdo je schopen kvůli 2 vteřinovému záběru prodat i vlastní mámu. Ten záběr hasičů z Panenského Týnce trval vteřinu.

  • Radan Doubrava on

   Paní Jano K. – byl bych rad kdyby jste se dokázala alespoň podepsat. Byl jsem na místě prvni společně s prvními posádkami. Chválim lidi s kterými jsem na miste pracoval a dělali práci super protože si myslím ze každy si zaslouží pochválit pokud to dela super. Mohl bych jmenovat dal, ale tam makali dobre všichni.
   Co se tyče zviditelnění: ano máme jako firma celou flotilu vybavenou kamerami a větší část události máme natocenou. Vydělá jste nekde tohle cele video? Ma ho předáno HZS a příští tyden dostane ZZS. Na miste mne premlouvali 2 štáby a potom během dne volali 3 další novináři. A prave proto ze jsem se chtel zviditelnit jsem vsem nedal rozhovor. – Vaše logika ma trosku díry.
   Ošetřoval jsem u sebe v aute „x“ pacientů a „y“ pacientů sem tridil. S těmi na kterých mi záleží jsem se o toto podělil ale věřte mi ze tohle je záležitost pouze moje a vám je po tom pendrek.
   Paní Jano K. Nebuďte srab a stejne jako anonymní kolegové se mne to nebojte říct do oči nebo napsat veřejne, já to zdrojům. Neudělal jsem nic za co bych se musel stydět a schovávat sr za anonny. A vy?

   S přáním pěkného dne

   • Váženy pane Doubravo, nechte si ty řeči.
    Vy máte bohužel tu smůlu, že už Vás zná a poznalo hodně lidí, tedy kdo jste! Jste nebo chováte se ,,s prominutím,, jako akční hrdina, který se rozhodlo zachránit republiku, přitom profesně jste levý jak šavle a umíte velké prd! Pouze jste chytrý jak rádio)))) Bohužel pro Vás!

    Opět se ptám z jakého postu a proč zrovna Vy Doubrava jste měl u této vážné události cokoliv pro kohokoliv natáčet na kameru? Sorry, ale policie, hasiči i záchranky mají své tiskové mluvčí, kteří jsou zde od toho, tak proč by jste je měl zrovna Vy suplovat nebo něco natáčet…nerozumím tomu! Nepochopila jsem Vás…

    A dále o tom, jak jste se o nehodě dozvěděl nebo, že jste čirou náhodou jel zrovna okolo můžete vyprávěl leda lidem, kteří Vás neznají. Jak Vás znám, tak jste se to „nějak“ domáknul, sedl do auta zapl si majáky, které Bůh ví proč máte na vašem autě a jel jste tam, aby jste byl „akční a zviditelnil se“ to je celé!

    A jak zrovna Vás mohla policie pustit na místo hromadného neštěstí, když byl, což byl aktivován tzv. trauma plán nechápu-nerozumím tomu. (asi proto, že jste si na sebe oblékl záchranářskou bundu a zamýchal se mezi profesionální záchranáře). Podle mě jste tam neměl co dělat (možná do příjezdu prvních posádek IZS, jako laik a kolemjdoucí), pak Vás i ostatní kolemjdoucí měla policie z místa vypakovat, což se evidentně nestalo a díky tomu došlo k tomu, že se lidé jako vy mohli na této smutné události zviditelnit a hrát si na hrdinu .-)

    Pane Doubrava, nebudu se zde představovat, protože se nechci s Vámi dohadovat, nemám na Vás náladu, čas a ani chut cokoliv rozebírat. Lidi, kteří Vás znají, ví a už si udělali obrázek o tom, kdo jste! Kam Vážený pane Doubravo vlezete 100let tráva neroste!!! Lidé, kteří s Vámi kdy spolupracovali, tak vždy spolupráci, dříve nebo později ukončili a důvodem jste vy…pouze Vy pane Doubrava! Jen se divím, že již nejste ministrem zdravotnictví, když jste tak chytrý a šikovný ,,záchranář,, 🙂

    Ps: omlouvám se redakci tísen.tv a panu reportérovi Formanovi, vím, že toto není zrovna pěkný komentář, ale zareagovat jsem musela, protože znám Doubravu, a vím oč jde. Pouze trapné zviditelňování na nepravém místě! Jana

Zanechte komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Hide picture