Jeden z nejklidnějších svátků demokracie v Praze. Policie zatím zajistila jen dva opilé neonacisty

0

Pravděpodobně se tento 17. listopad zapíše do dějin jako jeden z nejklidnějších. A to i přesto, že policie povolala posily z Ústeckého, Středočeského, Pardubického a Moravskoslezského kraje.

Jediný konflikt, který museli rozhánět členové Antikonflitkního týmu nastal u Dělnické strany sociální spravedlnosti na dolní části Václavského náměstí. Jeden z novinářů na volné noze arabského původu tady provokoval ochranku DSSS a té se to nelíbilo. Dokonce pak členové DSSS útočili i na štáb České televize, konkrétně na reportéra Richarda Samka. Další eskalace nastala, když jeden muž z davu nazval příznivce DSSS fašisty. Situaci museli uklidňovat policisté z Antikonfliktního týmu a policisté v uniformě. V záloze pak měla policie těžkooděnce. Ti na Václavském náměstí nebyli potřeba. K potyčce nedošlo.

Kolem 15:00 pak DSSS ukončila svoje shromáždění. Opilým příznivcům se to nelíbilo a vyrazili směrem Senovážnému náměstí a k ČNB hledat příznivce Antify. V tom jim zabránila policie, která pečlivě pohyb radikálního jádra DSSS monitorovala. Nejdříve nastoupil Antikonflitní tým, pak už musela zasáhnout Pražská a Ústecká speciální pořádková jednotka. Nakonec dva příznivce DSSS policie zajistila a to za neuposlechnutí výzvy policie.

Během neorganizovaného přesunu asi 30 příznivců DSSS, skupina křičela hesla zapalte mešity a další hanlivé výrazy směrem k Islámu. I tyto projevy vyhodnocuje policie.

Oslava svátku studentů pokračuje v současné chvíli koncerty na Národní třídě a Václavském náměstí. Vše probíhá v poklidu.

Sdílejte:

Zanechte komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Hide picture