Kadlec tentokrát při řízení nepil, řidičák odevzdá do konce týdne!

0

Dopravní policisté dnes na základě oznámení reportéra aktu.cz, který za volantem BMW poznal Karla Kadlece a jeho jízda se mu nezdála, provedli kontrolu řidiče. Bývalý policista se tentokrát nezdráhal dýchnout, na alkohol i drogy byl negativní. V rozhovoru je proveden jeden střih a to v momentu, kdy redaktor AKTU.cz jmenuje výčet médií, pro které agentura AKTU.cz pracuje.

V následném rozhovoru Kadlec uvedl, že do konce tohoto týdne odevzdá řidičský průkaz a již dál řídit nebude. „Je to hrozný nátlak, když víte, že vás někdo pořád sleduje, pořád kontroluje a já nechci, aby se cokoliv komukoliv něco stalo,“ vysvětlil Kadlec.

Ke kontrole se vyjádřila i policejní mluvčí Andrea Zoulová. „Krátce po 13. hodině totiž policisté tísňové linky 158 přijali oznámení o podezřelém chování řidiče vozidla BMW jedoucího vinohradskými ulicemi. Policisté zmíněného řidiče zastavili v Jugoslávské ulici a vyzvali ho, aby se podrobil orientační dechové zkoušce a následně testu na přítomnost OPL, čemuž muž vyhověl. Obě kontroly byly negativní a řidič se evidentně nedopustil žádného přestupku, tudíž policisté neměli zákonný důvod k jakémukoli dalšímu omezení osoby,“ uvedla mluvčí.

V této souvislosti nutno dodat, že policie nemá zákonné možnosti omezit na právech řidiče, o jehož vině nebylo pravomocně rozhodnuto. Zadržení řidičského průkazu je v tomto ohledu administrativním úkonem, který je policista oprávněn (nikoli povinen) provést jako jedno z předběžných opatření přímo na místě policejní kontroly. Tohoto oprávnění policista využije v okamžiku, kdy se řidič prokazatelně dopustí protiprávního jednání a sledovaného účelu nelze dosáhnout jinak, kdy nutnou podmínkou je, aby řidič měl v době kontroly řidičský průkaz u sebe.

Zadržení řidičského průkazu policie nemůže učinit následně v rámci dalších úkonů, jakými může být například výslech či podání vysvětlení nebo jiná policejní kontrola.

Sdílejte:

Zanechte komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Hide picture