Kamion začal po nehodě hořet. Řidiče s hořícího kamionu vytáhl policista

0

K nehodě došlo na dálnici D1 na 7. kilometru ve směru na Prahu v úrovni Čestlic, střetly se zde dva kamiony, jeden po nehodě začal hořet. Uvnitř hořícího kamionu zůstal řidič, toho vytáhl policista. Hasiči měli problém se k místu dostat, jelikož ostatní řidiči nevytvářeli záchrannou uličku.

K nehodě vyjely všechny složky IZS, včetně hasičů z Říčan a v rámci mezikrajské výpomoci také pražští hasiči ze dvou stanic. Cestou k zásahu hlásil velitel čety, že už z dálky vidí hustý černý kouř. Před hasiči na místo dorazila jako první hlídky policistů z DO Mirošovice. Dopravní policista neváhal, teleskopickým obuškem rozbil okno hořícího kamionu a řidiče z něj vytáhnul. Protože zprvu nebylo jasné, zda není na místě někdo zraněný, byla přivolána i zdravotnická záchranná služba. Oba řidiči byli na ošetřeni a ponecháni na místě, jejich transport do nemocnice nebyl nutný. Dálnice ve směru na Prahu byla kompletně uzavřena, v opačném směru byl neprůjezdný levý jízdní pruh. Odtud také hasiči požár likvidovali. Lokalizovat ho se jim podařilo asi za 15 minut.

Kolem jedenácté hodiny se povedlo zprůjezdnit jeden jízdní pruh. Hasiči poté pomocí termokamery zkontrolovali, že jsou všechny části vozidla a nákladu ochlazené a nehrozí jejich opětovné vznícení. Při nehodě došlo také k protržení jedné z nádrží kamionu ze které uniklo přibližně 170 litrů nafty do půdy.

 

 

Sdílejte:

Zanechte komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Hide picture