Kvůli masivnímu úniku plynu muselo být v Litvínově evakuováno přes 120 lidí

0

Přes 120 osob muselo být v pátek odpoledne evakuováno z litvínovského sídliště Janov. V jednom z domů došlo k masivnímu úniku plynu. Na místě zasahovali policisté a hasiči. Prostor je stále uzavřený.

Policisté obdrželi oznámení o úniku plynu po 16. hodině. K úniku došlo v Albrechtické ulici v jednom z domů, ten je téměř neobydlený. Kvůli hrozícímu nebezpečí byli evakuovaní lidé z okolních domů. Na místě byl i evakuační autobus, lidem bylo také zřízeno náhradní ubytování. Evakuovaným lidem bylo nabídnuto náhradní ubytování v bývalé škole u Bílého sloupu.

Zásah záchranné služby nebyl nutný, nedošlo totiž k žádným zraněním. Policisté na místě zajistili prostor a odkláněli dopravu. V tuto chvíli není jasné, kdy se lidé budou moci vrátit do svých domů.

Zatím není známa ani příčina masivního úniku plynu. Vzhledem k vysoké koncentraci plynu se technici do budovy nedostali. Pracují ale na tom, aby zamezili dalším únikům. Podle zatím nepotvrzených informací mělo v domě dojít k uražení hlavního uzávěru plynu.

Sdílejte:

Zanechte komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Hide picture