Manželé zachránili nejen řidičku z havarovaného auta, ale zabránili i vykolejení vlaku

0

Ve středu 29. ledna tohoto roku vyjádřil v prostorách Obecního úřadu Všejany ředitel mladoboleslavského územního odboru policie České republiky Marek Jirouš a starosta  obce Karel Nejedlo poděkování manželům Bisovým, kteří zachránili lidský život.

K neobvyklé dopravní nehodě došlo dne 22. ledna 2020 v odpoledních hodinách v obci Všejany na Mladoboleslavsku, kde řidička osobního vozidla havarovala na železničním přejezdu do signalizačního zařízení, kde zůstala zraněná sedět ve vozidle.

V té době kolem projížděla automobilem paní Bisová, která se okamžitě pokusila zraněnou ženu  přimět  k odstranění havarovaného vozidla z kolejí. To se však nepodařilo z důvodu aktuálního zdravotního stavu řidičky  a rozsahu poškození jejího vozidla. Přitom přivolala telefonicky na pomoc svého manžela, se kterým bydlí nedaleko místa události.

Situace se rázem ještě zdramatizovala aktivací zabezpečovacího zařízení železničního přejezdu signalizující blížící se vlak. V té chvíli byl pan Bis již na místě a v reflexní vestě se svítilnou v ruce utíkal po železničním náspu, aby upozornil strojvedoucího vlakové soupravy na vzniklé nebezpečí. To se mu podařilo a strojvedoucí okamžitě reagoval aktivací rychlobrzdy. Paní Bisové se v té době podařilo dostat zraněnou ženu mimo vozidlo.

Střetu vlakové soupravy s osobním vozidlem nebylo sice možné  na tak krátkou vzdálenost zcela zabránit, nicméně se podařilo snížit nárazovou rychlost soupravy do vozidla.

Manželský pár tak nepochybně zachránil život řidičce havarovaného vozidla a zabránil dalším závažným následkům, kdy reálně hrozila újma na životech a zdraví několika desítek cestujících ve vlaku v případě, že by došlo k jeho vykolejení. Oběma tak náleží veliké poděkování.

Sdílejte:

Zanechte komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Hide picture