Mimořádné protiteroristické cvičení uzavřelo prostory Kongresového centra. Z budovy se ozývala střelba

0

Prostory Kongresového centra Praha dnes byly uzavřeny kvůli protiteroristickému cvičení. Akce s názvem Démon 2018 probíhala celé dopoledne jako simulace teroristických útoku. Na místo přijel také premiér Andrej Babiš.

Kongresové centrum dnes zažilo teroristický útok nanečisto. Lidé si tak mohli vyzkoušet, jak se chovat při opravdovém teroristickém činu. Ozbrojení teroristé vtrhli do budovy ve chvíli, kdy probíhalo muzikálové představení. Návštěvníci ale i složky IZS tak museli začít reagovat na přepadení v tak nečekané chvíli. Skrz okna bylo vidět zhruba čtyřicet lidí se svěšenými hlavami a s rukama na skle, kolem nich chodili ozbrojení teroristé v kuklách. Krátce po půl 10 zazněl první výstřel. Teroristé se nacházeli také na střeše budovy. Policisté si prostříleli cestu dovnitř a ven začali vycházet první rukojmí.

Záchranáři poté zraněné osoby odváželi do nemocnic, mimo jiné i do Vinohradské, která si simulaci chtěla také vyzkoušet. Motivem činu bylo propuštění dalších teroristů z vězení. Teroristé požadovali jejich osvobození do 24 hodin a odmítali vyjednávat. Protiteroristického cvičení se zúčastnilo dva tisíce rukojmích, 40 teroristů, 400 příslušníků policie a ostatních složek IZS.

Na místě zasahovala URNA, dva vrtulníky policie ČR, speciální kamion Golem, Atego a několik dalších sanitek, speciální vozidla zásahových jednotek, odstřelovači na okolních budovách.

Na akci se přijel podívat premiér Andrej Babiš, policejní prezident Tomáš Tuhý a ministr vnitra Jan Hamáček. Ti připomněli osudný teroristický útok 11. září 2001 a vyjádřili se k plánovaným investicím do opatření při podobných situacích.

Celý prostor Kongresového centra byl od 9.30 až do 13.00 uzavřen pro veřejnost a to včetně všech příjezdových komunikací.

Sdílejte:

Zanechte komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Hide picture