Motorkář bez řidičáku ujížděl. Nápalil to do policejního zátarasu. Je to notoricky známa firma tvrdí policisté.

0

Přibližně pět minut po čtrnácté hodině si hlídka policistů pohotovostní motorizované jednotky všimla v oblasti Prahy 7 Holešovic motorkáře. O tom policisté na základě místní znalosti věděli, že by měl mít vysloven zákaz řízení motorových vozidel. Proto se péjáci rozhodli provést silniční kontrolu. Avšak stejně jako v předchozích případech, tak i tentokrát se motorkář snažil policistům zmizet a proto jejich pokyny k zastavení nerespektoval.

Motorkář před policisty ujížděl Argentinskou směrem do města, přes Hlávkův most až do Těšnovského tunelu. Tam už mu další hlídka policistů pohotovostní motorizované jednotky vytvořila v tunelové troubě směrem do Sokolovské ulice na Prahu 8 zátaras svým policejním autem.

Z dosavadních zjištěná vyplývá, že motorkář chtěl zřejmě ujet za každou cenu. Do policejního vozidla, které tvořilo zátaras, totiž narazil bez jakéhokoliv brždění. Tomu nasvědčuje fakt, že se policistům oddělení dopravních nehod nepodařilo do této doby najít jakoukoliv brzdnou stopu motocyklu.

Další prošetřování také potvrdilo původní domněnku policistů pohotovostní motorizované jednotky. Ke třicetiletému „motorkáři“ totiž policisté zjistili, že do této doby má vysloveny celkem čtyři zákazy řízení motorových vozidel. Dva už má takzvaně za sebou, třetí by mu měl končit letos v říjnu, na který navazuje čtvrtý s platností od letošního října až do roku 2019. Navíc má tento řidič, s ohledem na vyslovené zákazy řízená, zadržený řidičský průkaz.

Motorkář při střetu s policejním vozem utrpěl vážná zranění, pro která následně skončil v nemocnici. Tam také skončili dva policisté z nabouraného auta, ti „pouze“ s lehčími zraněními.

Celou událost nyní prošetřují policisté oddělení dopravních nehod, kteří zjišťují příčiny popsané srážky a míru zavinění jejích jednotlivých aktérů. Celkový zákrok policistů také vyhodnocuje Odbor vnitřní kontroly pražské policie, což je v takovýchto případech běžné.

Sdílejte:

Zanechte komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Hide picture