Muž hrozil exekutorům zbraní. Zabarikádoval se v bytě a zpacifikovat ho musela až zásahová jednotka.

0

Drama se odehrálo v pražských Kobylisích, kde krátce před polednem zavolali exekutoři policii na 51 letého muže. Ten se aktivně jejich návštěvě bránil, přičemž jim i vyhrožoval použitím zbraně. Následně se v bytě zabarikádoval a odmítal komunikovat.

Na místo proto operační důstojník okamžitě poslal hlídky v okolí, policejního vyjednavače i zásahovou jednotku. Vyjednávání po několika desítkách minut bohužel nevedlo k úspěchu a zabarikádovaný muž se odmítal vzdát policii dobrovolně. Proto musela do akce zásahová jednotka, která muže zajistila bez zranění a předala ho k preventivnímu vyšetření posádce zdravotnické záchranné služby.

Advokát zabarikádovaného muže uvedl, že muž již dostal oznámení od exekutorského úřadu že u něj dnes k exekuci dojde, počátkem tohoto týdne však požádal o odklad. Tomu však nebylo vyhověno, nicméně advokát tvrdí, že v této věci nebylo postupováno v souladu se zákonem, protože toto zamítnutí nebylo ještě doručeno písemně a nebylo ani postoupeno soudu, který měl rozhodnout. Proto dle jeho slov exekutor tím, že spis soudu nepředal nepostupoval v souladu se zákonem a exekuce byla nezákonná.

Motivem mužova činu, jeho psychickým stavem a dalšími okolnostmi se budou nyní zajímat policisté, kteří případ budou vyšetřovat.

Sdílejte:

Zanechte komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Hide picture