Muž náhle zkolaboval za volantem. Život mu zachránili policisté z Útvaru rychlého nasazení, kteří jeli kolem

0

Dramatická situace se přihodila dnes na 203. kilometru dálnice D1. V levém pruhu náhle zastavilo auto, ihned poté zastavili dva muži. V autě před nimi byl muž, který nejevil známky života. Muže vytáhli oknem ven a začali jej resuscitovat. V tu chvíli už byl na cestě záchranářský vrtulník. Později se ukázalo, že ti dva mladí muži byli příslušníci Útvaru rychlého nasazení.

Muž středního věku náhle zastavil v levém, rychlejším pruhu, na dálnici D1. Dva mladí muži, příslušníci URN, kteří jeli okolo, také okamžitě zastavili. V autě nalezli muže, který nejevil známky života. Pomocí aplikace Záchranka odeslali svou polohou a spojili se s dispečerem záchranné služby. Mezitím okamžitě začali stlačovat hrudník. V tu chvíli už se posádka záchranářského vrtulníku připravovala na odlet.

„Musím říct, že věděli, jak na to. Byli pohotoví a zjevně zkušení. Jen jsem po telefonu kontroloval, zda dělají vše dobře. A dělali,“ říká Ivo Klučinec, operátor jihomoravské záchranky.

Po třech minutách od výzvy dorazil na místo záchranářský vrtulník. Zdravotníci si okamžitě převzali muže do svých rukou a pokračovali v resuscitaci a rozšířili péči. U pacienta se jim podařilo obnovit srdeční oběh a poté ho v kritickém stavu transportovali na urgentní příjem fakultní nemocnice v Brně.

Později se záchranáři dozvěděli, že ti dva mladí muži, kteří muži podávali první pomoc, byli příslušníci Útvaru rychlého nasazení PČR v době jejich volna. Vzorně a profesionálně resuscitovali a dokázali také zastavit dopravu na dálnici. „Příslušníci našeho útvaru podstupují kurzy první pomoci, učíme se, jak se zachovat v situaci, kdy jde někomu o zdraví či život. Jsme rádi, že to dnes kolegové opět takto profesionálně zvládli,“ říká instruktor Útvaru rychlého nasazení PČR.

Sdílejte:

Zanechte komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Hide picture