Muž postřelil dva psy. Zbraní mířil i na jejich majitele. Zásahovka musela do akce

0

V Nebušicích dnes chvíli po 13 hodině odpolední zadržela policie pachatele, který postřelil dva psy a zbraní mířil také na jejich majitele.

Dnes krátce před 1 hodinou odpolední přijali operátoři tísňové linky 158 oznámení, podle kterého měl neznámý muž zastřelit psa v jedné z ulic v pražských Nebušicích. Muž měl jednoho ze psů odnést do jednoho z domů v zahrádkářské kolonii. Na místo okamžitě přijeli policisté hlídkové služby pohotovostní motorizované a speciální pořádkové jednotky, aby celou věc prověřili.

Podle informací AKTU.cz muž dokonce mířil dlouhou zbraní také na majitele psů. „Zbraň pachatele nebude z taktických důvodů blíže specifikována“, uvedl tiskový mluvčí Policie ČR Jan Rybanský. Okolí domu bylo zajištěno, aby nebyli ohroženi občané obce. Následně na místo dorazila také pražská zásahová jednotka, která provedla ve spolupráci se Speciální pořádkovou jednotkou násilný vstup do domu a podezřelého muže zadržela. V domě ovšem nebyl nalezen žádný ze psů. Pes byl posléze nalezen v okolí domu a byl zraněn. Oba dva psi byli odvezeni k ošetření. U žádné z účastněných osob naštěstí nedošlo ke zranění.

Nezraněný podezřelý muž byl odvezen do nemocnice, kde bude zjišťován jeho psychický stav. Až to okolnosti dovolí, bude předveden na policejní služebnu k provedení dalších úkonů.

Podle prvotních informací měli psi vběhnout na pozemek zahrady, jehož majiteli se to zřejmě nelíbilo, a proto po nich vystřelil.

Okolnosti, za kterých se celá událost stala jsou v současné době předmětem šetření pražských kriminalistů.

Sdílejte:

Zanechte komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Hide picture