Muž se zabarikádoval v bytě. Vyhrožoval, že odpalí plynové bomby a nitroglycerin.

0

Krátce před polednem vyráželi policisté do ulice Famfulíkova v pražských Kobylisích. Muž tady ve 4 patře vyhrožoval, že odpálí nástražný výbušný systém v podobě plynových bomb a nitrogylcerinu v hrnci.

Na místo se okamžitě sjelo několik hlídek, které okamžitě začali evakuovat a uzavírat okolí. Tým vyjednavačů společně s pyrotechniky podle přesně zadaných úkolů začali pracovat. Zásahová jednotka, která na místo dorazila společně s plynaři zaujmula postavení. Speciální pořádková jednotka zajišťovala okolí, aby se nikomu nic vážného nestalo, kdyby muž své  výhružky splnil.

Zhruba po dvaceti minutách šla do akce zásahová jednotka, protože vyjednávaní bylo neefektivní. Muž byl poté nezraněn předán do péče záchranné služby a odvezen za policejní asistence do Bohnic. Nic se u něj nenašlo.

Mužovo počínání nejvíce omezilo starší obyvatele sídliště, kteří museli z domu. Okamžitě dopravní podnik přistavil autobusy, takže v mrazu nemuseli čekat venku.

Policie zřejmě psychicky narušného muže bude stíhat. Na místo se dostavil i ministr vnitra v demisi Metnar. Ověřil si, že je vše pod kontrolou a pochválil policisty za skvěle zvládnutou situaci.

Sdílejte:

Zanechte komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..