Na Českolipsku výbuch chemikálií poranil osm lidí, z toho dva bojují o život

0

V areálu provozovny na likvidaci nebezpečného odpadu v Hamru na Jezeře na Českolipsku vybuchly chemikálie. Zůstalo po něm osm zraněných osob. Nebezpečnou látkou byli kontaminováni i záchranáři, sanitky i záchranářský vrtulník.

Havárie nastala v úterý dopoledne v provozovně společnosti Purum, která se zabývá likvidací nebezpečného odpadu. Po výbuchu, který byl slyšet na kilometr daleko, se nad provozovnou objevil hustý černý mrak. „Při míchání látek došlo ve spojení s vodou k výbuchu a následnému požáru,“ popsala příčinu výbuchu mluvčí hasičů Lucie Hložková.

Výbuch poranil osm lidí. Mluvčí záchranářů Georgiev uvedl: „Ošetřovali jsme tam osm pacientů, z toho byli dva v kritickém stavu transportováni vrtulníkem. Další člověk utrpěl středně těžké poranění. Zbylých pět lidí mělo lehká zranění a byli převezeni do nejbližších nemocnic.“

Na vyšetření bude muset jít i deset záchranářů, kteří byli na místě jako první. Podle hasičů byli totiž v nebezpečné zóně a mohli se látkou kontaminovat.

Kvůli kontaminaci byl odstaven také vrtulník liberecké záchranky a některé sanitní vozy.

Hasiči na místo povolali i svoji chemickou laboratoř, která mimo jiné měří koncentrace nebezpečných látek v ovzduší. V okolí společnosti se obyvatelům doporučuje nevětrat z důvodu nepříjemného zápachu.

Sdílejte:

Zanechte komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Hide picture