Na Litoměřicku hoří skládka. Hasiči na místě zasahují už třetí den

0

Od prvního prosincového dne hasiči na Litoměřicku bojují s požárem skládky komunálního odpadu. Na místě zasahuje bezmála osmdesát hasičů.

První adventní neděli vyjeli hasiči k požáru komunálního odpadu na skládce u Siřejovic na Litoměřicku. Plocha požáru byla obrovská, zhruba 70 x 100 metrů. Hasiči již v prvních chvílích po příjezdu k požáru věděli, že zásah potrvá dlouho. Dopraveno bylo na místo rypadlo ze Záchranného útvaru HZS z Jihlavy a následně další těžká technika – nakladač a buldozer. Odpad je postupně rozhrnován a hasiči ho prolévají vodou a pěnou.

Kvůli měření koncentrací nebezpečných látek v ovzduší přijeli na místo i hasičští chemici z Třemošné. Nebezpečných látek v ovzduší je dle jejich zjištění jen stopové množství, přesto se přilehlým obcím doporučuje nevětrat kvůli zápachu.

Dle informací hasičů by zásah měl trvat do dnešních 19 hodin, poté hromadu odpadu hasiči prověří termokamerou. Mluvčí hasičů Lukáš Marvan sdělil: „Na noc bude ponechána jedna jednotka jako dozor. Pokud bude vše v pořádku, firma by měla odpad zavážet zeminou.“

Sdílejte:

Zanechte komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Hide picture