Na mol opilý viník dopravní nehody naskočil opilému kamarádovi na skútr a ujel. Díky svědkovi je oba policisté rychle dopadli

0

Celé drama se odehrálo v ulici Korunní na pražských Vinohradech. Okolo čtvrt na dvanáct v noci z pondělí na úterý tu došlo k dopravní nehodě osobního automobilu a skútru. Jeho řidič zezadu se svým skútrem narazil do stojícího vozidla. Skútrista byl dle řidiče vozidla i dalšího svědka zjevně opilý a měl poranění v oblasti obličeje. Jeho stroj byl po nehodě nepojízdný a celý od krve. Muž se po nehodě choval celou dobu velmi podivně, říkal, že jde telefonovat právníkovi a odcházel z místa nehody. Zakrátko se však ukázalo, že celá situace nabere na obrátkách.

Několik minut po nehodě na místě zastavil další řidič, aby se ujistil, že jsou všichni účastníci nehody v pořádku. Než se však stihl zeptat dotyčného skútristy, ten sedl na bílý skútr a na místě spolujezdce od nehody začal ujíždět spolu s jiným mužem. Pomáhající řidič, který celou situaci viděl na vlastní oči se vydal oba ujíždějící muže na skútru pronásledovat směrem na Floru. Jejich jízda trvala asi jen 500 metrů, když poblíž tramvajové zastávky Vinohradská vodárna vjeli na chodník a skútr následně odstavili u jednoho z činžovních domů. Tam se poté běželi oba ukrýt. Svědek nelenil a zalarmoval policii na lince 158 a poskytl popis obou mužů, včetně přesné adresy místa, kde se ukrývali.

Zakrátko se na místě sjelo hned několik hlídek z okolí, včetně jednotky psovodů K9 a příslušníků Pohotovostní Motorizované Jednotky. Během krátké chvíle policisté oba muže v domě našli. Po ztotožnění a lustraci obou osob bylo zjištěno, že kamarád viníka dopravní nehody má vysloven zákaz řízení. Při orientační dechové zkoušce mu policisté naměřili 0,27 promile alkoholu v dechu. Test na omamné a psychotropní látky (OPL) řidič odmítl. Viník nehody, asi 25 letý mladík, který do očí policistům přiznal požití alkoholu však odmítl jak dechovou zkoušku na přítomnost alkoholu, tak i test na OPL. Oba se pak přiznali, že občas „si něco dají, občas hulí trávu“. Policisté později v bytě u obou mužů nalezli obě přilby.

Celkem tři svědkové pak o 500 metrů zpět po Korunní ulici shodně popsali i poznali oba dopadené muže, které tam policisté následně převezli. Přivolaná dopravní policie díky pozornému svědkovi, který dohledal viníka mohla celou nehodu řádně zadokumentovat a poškozenému tak pojišťovna uhradí škodu na vozidle, kterou by si jinak musel platit ze svého. Pojišťovna bude ale pravděpodobně po viníkovi škodu vymáhat, s ohledem na okolnosti celého případu. Tím pro něj však celá věc neskončí. Protože ujel od nehody, odmítl dechovou zkoušku i test na drogy může být obviněn z trestného činu neposkytnutí první pomoci. Kromě tučné pokuty 50.000,- Kč, zákazu řízení na dva roky a pokuty za způsobení dopravní nehody mu tak hrozí i soud. Jeho kamaráda si policisté odvezli služebním vozem na místní oddělení k podání vysvětlení. Je možné, že bude uznán jako spolupachatel a navíc bude muset vysvětlit, proč usedl za řidítka za kterými neměl co dělat, navíc opilý.

Reportér AKTU.cz na místě nehody také nalezl několik sáčků s neznámou bílou krystalickou látkou. Není vyloučeno, že se jich na místě stihl viník nehody zbavit, než skočil na skútr přivolaného kamaráda a ujel.

Sdílejte:

Zanechte komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Hide picture