Na Plzeňsku policista zachránil z řeky podchlazenou opilou ženu

0

Ve čtvrtek se na Plzeňsku v řece topila žena. Nemohla se dostat vlastními silami na břeh. Držela se jen větve a zoufale volala o pomoc. Našli ji policisté z oddělení Stod. Jeden z nich pro ženu skočil a zachránil ji. Žena nadýchala jeden a půl promile.

Policie prostřednictvím své tísňové linky obdrželi kolem třetí hodiny ráno informaci o tom, že na Stodsku v pohostinství blízko řeky Merklínky je slyšet volání ženy o pomoc. Hlídka okamžitě vyjela na místo a během chvíle našli ženu, která se v korytu řeky držela větve, aby se neutopila. Na víc, než zoufalé volání o pomoc, jí vlastní síly nestačily. V chladné vodě byla pravděpodobně půl hodiny.

Jeden z policistů bez váhání pro ženu do vody skočil. Ženu uklidnil a doplaval s ní ke břehu. Společně se svým kolegou silně podchlazenou ženu vynesli na břeh, kde jí poskytli v první řadě tepelný komfort.

Tisková mluvčí policie k případu popsala: „Po ošetření žena policistům uvedla, že se do vody dostala nešťastnou náhodou. Do vody spadla, když se vracela domů od své kamarádky, kde popíjely alkohol. Policisté ženě naměřili téměř jeden a půl promile v dechu, a tudíž za pád do vody mohl pravděpodobně stav podnapilosti.“

Na Stodsku zachránil policista opilou ženu z řeky. ZDROJ: PČR

 

Sdílejte:

Zanechte komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Hide picture