Na Plzeňsku se srazila tři auta. Tři osoby v kritickém stavu do nemocnice transportoval vrtulník, pět těžce zraněných odvezly sanitky

0

Vážná dopravní nehoda tří aut se stala u hřbitova mezi obcemi Vejprnice a Tlučná na Plzeňsku. Záchranáři ošetřili osm lidí. Většina zranění je vážných, vrtulníky do nemocnic přepravily i dvě děti.

K vážné dopravní nehodě došlo v neděli před pátou hodinou odpoledne poblíž hřbitova mezi Vejprnicemi a Tlučnou. Srazila se zde tři osobní auta. Škoda Octavia čelně narazila do protijedoucího vozu Audi A4. Náraz byl natolik silný, že z Octavie vyletěl motor. Do dopravní nehody se dostalo ještě třetí vozidlo, Opel Astra.

Na místě zasahovaly všechny záchranné složky, včetně vrtulníku LZS. Hasiči museli z Octavie vyprostit dva těžce zraněné mladé muže, z Audi pak dvě děti. Tři zraněné transportoval do nemocnice vrtulník, pět zraněných odvezly sanitky. „Letecky jsme transportovali na urgentní příjem Fakultní nemocnice v Plzni dvě děti školního věku, které utrpěly těžká zranění. Dále asi třicetiletého muže v bezvědomí s velmi vážnými zraněními,“ uvedla mluvčí krajských záchranářů Mária Svobodová. Dodala, že pozemní cestou byli transportováni dva muži a dvě ženy.

U řidičů pro jejich zranění nemohla být provedena dechová zkouška na přítomnost alkoholu, proro byl nařízen odběr krve.

Komunikace byla uzavřena. Objížďka byla vedena přes Vochov, Kozolupy, Myslinku a Nýřany.

Sdílejte:

Zanechte komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Hide picture