Na přechodu před školou srazil nepozorný řidič čtyři děti

0

Na Pardubicku smetl řidič na přechodu před školou čtyři děti. Všichni školáci skončili v nemocnici. Jeden z nich musel být do nemocnice transportován letecky.

V ranních hodinách v obci Rohovládova Bělá na Pardubicku srazil muž přímo na přechodu před školou čtyři děti ve věku mezi 10 a 12 lety. Do jeho auta chvíli po nehodě narazil další řidič.

Tragédie se stala i přes to, že přechod před školou prošel na konci minulého roku úpravou v rámci rekonstrukce silnice, aby byl bezpečnější. Kromě drobného posunutí dál z křižovatky dostal intenzivní osvětlení, na silnici přibyla čára, kde mají auta zastavit. Navíc doprava před školou na přechodu je řízená.

Muž v reflexní vestě podle svědků vstoupil do silnice, aby zastavil projíždějící auta a děti mohly bezpečně přejít. Řidič osobního auta, který srazil čtveřici spolužáků, jel nepřiměřeně rychle a neměl žádnou snahu vozidlo zastavit. Zatímco muž dokázal včas uskočit, čtveřici školáků auto smetlo.

„Jeden z nich utrpěl vážná zranění a splňoval kritéria pro letecký transport na traumacentrum do Fakultní nemocnice v Hradci Králové. Tři další jsme převezli na dětskou chirurgickou ambulanci s lehčími zraněními,“ řekl ředitel záchranné služby Igor Paar.

Sdílejte:

Zanechte komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Hide picture