Na Přerovsku hoří rodinný dům a autodílna! Na místě je i záchranářský vrtulník

0

V Lobodicích na Přerovsku je vyhlášen II. stupeň požárního poplachu. Na místě je zraněný člověk, zasahuje i záchranářský vrtulník.

V Lobodicích na Přerovsku došlo při práci v autodílně k explozi výparů nebezpečných látek. Požár se následně rozšířil i na rodinný dům. Při požáru byla težce zraněna jedna osoba, na místo tak musel přiletět vrtulník LZS.

„Samotný výbuch nebyl tak silný, šlo jen o vznícení výparů a jejich detonaci, závažný byl následný požár, při kterém se zranil jeden člověk. Na místě zasahuje výšková technika a probíhá likvidace škod. Ta bude trvat přibližně dvě hodiny. Znalci škodu zatím nevyhodnotili, ale dle odhadů bude přesahovat jeden milion korun,“

 

řekl kolem poledne mluvčí hasičů Zdeněk Hošák. K vznícení dle informací hasičů došlo zřejmě při práci v dílně. Oheň nejdříve zničil střechu domu a poté byla požárem narušena i konstrukce domu.

„Na události pracují dva výjezdové týmy, letecká záchranná služba a zdravotnická záchranná služba. Ošetřujeme jednu osobu, která byla letecky transportována na popáleninové centrum ve fakultní nemocnici v Brně. Pacient je ve velmi vážném stavu, nikdo další však nebyl zraněn,“

řekl mluvčí olomouckých záchranářů Pavel Lampa.

Sdílejte:

Zanechte komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Hide picture