Napadli policistu

1

video

Dva notně podroušení mladíci napadli muže, který venčil svého pejska. Důvod? Je to policista.

Včera v půl jedenácté večer venčil v ulici Plynární policista ve volnu svého pejska. Proti němu šli po chodníku v tu chvíli dva mladíci, kteří měli již dříve s tímto policistou co dočinění pro své různé delikty. Jeden z těchto mladíků dotyčného pejskaře poznal a neodpustil si na jeho adresu několikero hanlivých, takřka až vulgárních poznámek typu „zas..ný fízle“. Při tom navíc do tohoto muže cíleně strčil.

Pejskař se proti jak verbálnímu, tak fyzickému ataku ohradil, načež následovalo ze strany mladíků další napadení. A to i přes to, že dotyčný stihl prokázat svou příslušnost k Policii ČR, a oba mladíkyvyzval, aby zanechali svého protiprávního jednání. Následný útok na jeho osobu byl natolik razantní, že byl policista na svou obranu nucen použít teleskopický obušek.

 

Agresoři se ale nezalekli, obušek policistovi sebrali, a použili ho proti němu samému. A v tu chvíli už šla, nadneseně řečeno, skutečně veškerá legrace stranou. Policista na svou obranu musel „tasit“ legálně drženou soukromou zbraň, kterou použil k donucovacímu prostředku varovný výstřel. Ale ani střelba mladé útočníky nezastavila. Neustále s obuškem v ruce chtěli policistu opakovaně napadnout. Proto proti nim policista použil další donucovací prostředek, tentokrát slzotvorný sprej. Ten se nakonec ukázal jako nejúčinnější. Mezi tím na místo dorazilo několikero policejních hlídek, které kolegovi pomohli, a oba mladíky (24, 26) zadrželi. Ti nakonec skončili na policejní služebně, kde je vyšetřovatel obvinil z trestného činu násilí proti úřední osobě a výtržnictví. A jelikož mladíci použili proti policistovi zbraň v podobě teleskopického obušku, hrozí jim trest odnětí svobody podle druhého odstavce, tedy až šest let.

Nezanedbatelným faktem také je, že oba útočníci byli v době incidentu pod vlivem alkoholu. Jeden z nich následně nadýchal téměř dvě promile alkoholu v dechu, druhý pak něco málo přes jednu promile.

por. Mgr. Tomáš Hulan 11. 12. 2014 – mluvčí policie Praha

Sdílejte:

1 komentář

Zanechte komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..