Nebezpečné chemikálie někdo vylil poblíž cesty v Cholupicích. Pravděpodobně jde o odpad z varny pervitinu.

0

Velmi nezbezpečné látky jako jsou toulen, fosfor, hydroxid sodný a metamfetamin nalezli hasiči ve spolupráci s policií v Cholupicích poblíž ulice Pod Remízkem. Hasiči místo zkontrolovali a zjistili, že se jedná pro člověka i zvířata o velmi nebezpečné látky. Šedo-hnědá kašovitá hmota, které bylo na místě mězi 30 – 40 kg pochází pravděpodobně z odpadu při vaření drog, konkretně pervitinu.

Hasiči zajistili a magistrát Prahy na místo vyslal odborníka za životní prostředí. Ten okamžitě kontaktoval nasmlouvanou firmu na likvidaci ekologických havarií. Na místo se dostavil i starosta městské části Praha 12 Milan Maruštík (ANO). Ten instruoval městskou policií aby zvýšila dohled v této lokalitě a prohlédla další místa, kde by teoreticky mohl být další možný výskyt nebezpečných látek.

Místo je velmi často vyhledáváno pejskaři a blízko jsou i koně. Nebezpečné látky někdo vylil poblíž ornitologické stanice. Po větru se pak linul nebezpečný chemický zápach.

Policie i hasiči odebrali vzorky a rozjíždí se pátrání. Speciáliovaná firma pak musela místo vybagrovat přibližně do hloubky půl metru. Kolem byla spálená tráva i křoví.  Policie po pachateli pátrá.

Sdílejte:

Zanechte komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Hide picture