Nehoda s dětmi z dětského domova

0

Na Plzeňsku v sobotu v podvečer havaroval mikrobus, který vezl děti z dětského domova. Za Losinou sjel ze silnice a narazil do stromu. Šest dětí skončilo v nemocnici.

Nehoda se stala po páté hodině odpoledne za Losinou ve směru na Chválenice nedaleko odbočky na Nezvěstice. Podle svědků řidič mikrobusu zřejmě nestačil zareagovat na vozidlo stojící před ním. Hrozícímu nárazu se chtěl vyhnout tak, že sjel do příkopu a zastavil se o strom. Policisté uvedli, že řidič dodávky byl muž narozený v roce 1974, osobní vůz řídila žena. Muž nepřizpůsobil rychlost situaci na vozovce, zjistil, že před ním zastavil Golf, jehož řidička chtěla odbočit doleva, a protože se chtěl vyhnout přímému střetu, strhl volant doprava. Střetu již ale úplně nezabránit nedokázal, zasáhl zadní část vozu a vjel do příkopu. Oba řidiči měli test na přítomnost alkoholu negativní.

Ve vozu cestovaly děti z Dětského domova Nepomuk. Šest dětí ve věku od pěti do patnácti let transportovali záchranáři do nemocnice, ale jejich zranění by neměla být vážná. „Na místě zasahovaly tři posádky. Děti měly lehčí zranění,” uvedla krajská mluvčí záchranné služby Maria Svobodová. Malí pasažéři byli potlučení a utrpěli šok.

Nezraněné děti odvezli zpět do domova hasiči z Blovic.

 

 

 

Sdílejte:

Zanechte komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Hide picture