Nehoda tramvaje a autobusu si vyžádala čtyřicet zraněných, z toho třináct těžce

0

V Brně na křižovatce Masná a Křenová došlo k vážné dopravní nehodě tramvaje a trolejbusu. Nehoda si vyžádala čtyřicet zraněných, z toho třináct těžce. Byl aktivován traumaplán. Nehoda komplikovala dopravu v Brně. Škoda byla odhadnuta na více než jeden milion korun.

K nehodě došlo před jednou hodinou odpolední, na místo vyrazili hasiči, policisté a záchranáři. Záchranáři ošetřili a následně do nemocnice přepravili čtyřicet zraněných osob, z toho třináct těžce. Zranění byla různorodá, od pohmožděnin, zlomenin až po nejtěžší polytraumata. V tramvaji byl pouze řidič, v trolejbusu museli hasiči sedm osob vyprostit. Mezi zraněnými jsou i dvě děti.

Vysoký počet zraněných si vyžádal aktivaci traumaplánu

Čtyři posádky s lékaři a čtyři bez zasahovaly u vážné nehody druhého stupně. S rozvozem zraněných do nemocnic pomáhaly i sanitky nemocnic. Operátorky tísňové linky s ohledem na mimořádnou událost aktivovaly trauma plán. Druhý stupeň traumatologického plánu se vyhlašuje ve chvíli, kdy je počet zraněných mezi jedenácti až stovkami. Plán stanoví především činnost výjezdových skupin zdravotnické záchranné služby na místě mimořádné události, způsob transportu postižených do zdravotnických zařízení a seznam těchto zařízení. Mezi zraněnými jsou i dvě děti.

Kolaps dopravy v okolí nehody

Křenová ulice byla kvůli vážné nehodě uzavřena jak pro automobily, tak i pro chodce. Objízdné trasy byly stanoveny a řízeny dopravními policisty. Ti řídili dopravu i v blízkosti nehody a samozřejmě pomáhali i s ošetřením zraněných a následným transportem do sanitek a evakuačního autobusu hasičů nebo dopravního podniku.

Řidič trolejbusu se údajně chtěl vyhnout chodci, který přecházel na červenou

Podle svědků měl přes přechod pro chodce přecházet chodec na červenou, řidič trolejbusu se mu snažil vyhnout, vzápětí pravděpodobně došlo k nehodě. Mluvčí dopravního podniku Hana Tomaštíková uvedla, že o této spekulaci ví, ale nijak jí nepotvrdila a ani nevyvrátila. Trolejbus linky 33 se míjel s tramvají, která jela služební jízdu. Oba dva řidiči jsou v současné době v péči lékařů, jsou ale mimo ohrožení života.

Příčinu nehody vyšetřuje policie společně s Drážní inspekcí. Prověřují také možné příčiny nehody od nedbalosti, technickou závadu nebo zdravotní problémy některého z řidičů. Podle mluvčího Drážní inspekce byla škoda odhadnuta na více než jeden milion korun, vyšetřují také příčiny a okolnosti mimořádné události.

Sdílejte:

Zanechte komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Hide picture