Nejlepší z nejlepších cvičili v Praze. Zásahovky si to mezi sebou rozdaly mimo jiné i na vrtulníku.

0

Mistrovství České republiky zásahových jednotek má v naší zemi velkou tradici. Každý rok tuto soutěž pořádá jiná zásahovka a letos to vyšlo na Pražáky. A rozhodě se neměli za co stydět. Kromě soutěže odstřelovačů na střelnici v Poříčanech čekal zásahové týmy z celé České republiky i orientační běh Prahou a podvěs na vrtulníku s přistáním na střeše hotelu a následným osvobozením rukojmí.

A právě tato discplína byla velmi podobná scénám z akčních filmů. Policejní prezidium si ale od takového cvičení  slibuje daleko víc. Policisté se kromě společné koordinace naučí pracovat ve výškách a sjednotí si výcvikový postup. Zároveň setkání vícero zásahovek na jendom místě dává prostor k diskuzi o vybavenosti zásáhovek, nových metodách výcviku či novém materiálním zabezpečení.

Tyto informace potvrdil i policejní prezident Tomáš Tuhý. Kromě navýšení stavu policistů v zásahových týmech je třeba investovat do vybavení. A pravdou je, že za Tuhého se v rámci boje proti terorismu do policie investuje. Posilují se i kraje a vznikají tzv. provosledové týmy. Tedy policisté vybaveni dlouhými zbraněmi a zjednodušeně řečeno, neprůstřelnými doplňky, které policistům okamžitě v první chvíli dávají prostor být připravenému protivníkovi alespoň rovnocenným partnerem. Další investice musí jít pochopitelně do vybavenosti a výzbroje těch, kteří budou s ozrojenými útočníky v přímém kontaktu. Tedy zásahovým jednotkám.

Třídenní soutěže zásahovek, se účastní celkem deset čtyřčlenných soutěžních týmů, z toho sedm z tuzemských zásahových jednotek, jeden z Útvaru rychlého nasazení a dva specializované útvary ze Slovenska. Mimo práce ve výškách a nad volnou hloubkou prověřují své dovednosti i v rámci taktiky, střelecké přípravy, orientace v neznámém terénu a prostředí, fyzické a psychické odolnosti.

Sdílejte:

Zanechte komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Hide picture