Nelegálně obsadili dům v centru Prahy. Policie si pro ně došla

0

Policie vyrážela do Hybernské ulice v Praze ve tři čtvrtě na sedm večer. Oznámení obdržela od zástupce majitele nemovitosti, kterým je Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových. Ten oznámil, že budovu protiprávně obsadilo několik desítek osob.

Na místo okamžitě vyráželo několik družstev SPJ – Speciální pořádkové jednotky. Na místě byli poměrně rychle, protože většina z nich sloužila celý den v Praze. Jejich úkolem se samopaly a neprůstřelnými vestami bylo hlídat tzv. měkké cíle v Praze.

Policisté oblast okolo Hybernské ulice uzavřeli. Po zmapování situace vyzvali zhruba padesátku lidí, aby objekt v kterém nelegálně pobývají opustili. Policejní výzvu uposlechla jen hrstka. Proto kolem půlnoci následoval policejní zákrok, kdy policisté zajistili 27 lidí pro podezření z přestupků proti majetku a neuposlechnutí výzvy úřední osoby. Všechny tyto osoby předvedli na policejní služebnu. Zde bylo jejich protiprávní jednání zadokumentováno.

Jedna osoba byla zadržena pro poškozovaní cizí věci, kdy dotyčný měl ženě poškodit telefon tím, že ji ho vytrhl z ruky a hodil na zem. Další muž byl podle informací AKTU.cz zajištěn pro vytržnictví.

Po policejním zákroku v budově na střeše zůstalo přibližně deset lidí. Protože by byl zákrok riskantní pro nelegální nájemníky, rozhodli se policisté pro zákrok další den za světla. Ten nakonec nebyl třeba. Skupinka dobrovolně slezla kolem sedmé ráno. Policisté jejích jednání zadokumentovali a předají ho správním orgánům k dořešení.

Sdílejte:

Zanechte komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Hide picture