Nouzové tlačítko zachránilo seniorce život. Přivolalo ji pomoc. Do neprůstřelných vest museli i záchranáři.

1

Stisknutí nouzového tlačítka zachránilo život seniorce v Praze v Košířích. Dnes kolem půl čtvrté ji napadl opilý vlastní syn. Skopl ji z invalidního vozíku a začal ji bít a mlátit. Žena ještě před tím stihla zmáčknout nouzové tlačítko. To ji přivolalo pomoc.

Na místo okamžitě vyrazila posádka záchranné služby, ta po příjezdu na místo zjistila, že je žena je před agresorem uzamčena v místnosti a že by syn mohl být ozbrojen střelnou zbraní. Na místo okamžitě vyrazili i policisté. Všichni si na sebe museli vzít neprůstřelné vesty. Nakonec na místo jako první dorazila hlídka policistů z Pohotovostní motorizované jednotky společně s policisty z oddělení hlídkové služby Prahy II.

Do bytu šli s dlouhými zbraněmi. Podle mluvčího policie Jana Rybánského policisté museli na útočníka použít hrozbu namířenou střelnou zbraní, hmaty a chvaty, aby útočníka eliminovali. Střelnou zbraň se nakonec najít nepodařilo. Muž ale u sebe měl nůž.

Záchranná služba oba dva, jak seniorku, tak jejího syna zkontrolovala. Žena ošetření odmítla, muž putoval rovnou na záchytku. Policie teď bude zjišťovat, zda k šikaně a napadání nedochází ze strany syna pravidelně.

Starší, nemohoucí nebo nemocní lidé vyžadují větší péči a častější pomoc svého okolí. Hlavně v kritických situacích nebo při zdravotních potížích. A to zejména žijí-li sami a chtějí využít svého práva na nezávislý život i ve stáří.

Avšak, ne zřídka se také stávají obětí různých násilníků a podvodníků vydávajících se za podomní prodejce. Pro jejich ochranu a zvýšení bezpečnosti lze využít moderní bezpečnostní systémy a emergency systémy pro přivolání pomoci, které dokáží rychle reagovat na kritickou situaci a zavolat pomoc okolí nebo kontaktovat osobu přes mobilní telefon.

Rychlé přivolání pomoci často zachraňuje život.

Modulární GSM Emergency systém pro přivolání pomoci dokáží velmi účinně pomoci v těchto situacích.

  • Pomoc při zdravotních potížích
  • Pomoc při upadnutí nebo náhlé nemoci
  • Při přepadení a obtěžování
  • Pomoc při požáru, unikajícím plynu, čí přetékající vaně
  • Hlídají pravidelný pohyb v bytě
  • Připomínají pravidelné dávky prášků
  • Jedním stiskem vytočí nastavená telefonní čísla
  • Kontrolují krevní tlak a tep
Sdílejte:

Zanechte komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Hide picture