Obrovský požár v pražské Vinoři, hasiči vyhlásili nejvyšší stupeň poplachu.

0

Asi v 19 hodin byl oznámen požár velkého rozsahu v městské části Praha – Vinoř. Začalo hořet v areálu firmy Ronex, která se zabývá prodejem a servisem balicích strojů a prodejem obalových materiálů. V areálu se nachází i několik skladů a dílen dalších firem. Na místě bylo ve 21:15 celkem 23 družstev, 18 cisteren a 3 kusy výškové techniky. Zasahovali i hasiči ze Středočeského kraje s 8 družstvy. Exploze, které se rozléhaly do širokého okolí byly dle mluvčího pražských hasičů Martina Kavky způsobeny roztržením tlakových lahví v objektu.

Na místo dorazila i jednotka Českého červeného kříže, která stavěla zázemí pro hasiče. Dále také zástupci magistrátu a radní pro bezpečnost Libor Hadrava.

Byla zřízena dvě stanoviště pro čerpání vody – ve Vinoři a ve Kbelích. Vody se hasičům bohužel nedostávalo z důvodu minimálního počtu hydrantů a také s ohledem na její vysokou spotřebu. Z důvodu rozsahu požáru i blízkosti čerpací stanice byl vyhlášen zvlaštní, tedy nejvyšší stupeň požárního poplachu. Policie řídila dopravu, Mladoboleslavskou ulici uzavřela v obou směrech a široké okolí ohraničila páskou tak, aby se k požářišti nepřibližovali zvědaví lidé a nebránili tím hasičům v jejich práci. Policie také na místo poslala speciální operační středisko. Přibližně za hodinu a půl po jeho vzniku požár stále devastoval objekt a došlo k propadnutí střechy. Ani po dvou hodinách nebyl požár zlikvidován, ale už alespoň nehrozilo jeho další šíření a proto byla čerpací stanice i okolní budovy dle Kavky mimo ohrožení.

V současné době hasiči stále v hojném počtu dohašují skrytá ohniska, na místě jsou vyšetřovatelé policie i hasičů a provádí předběžný průzkum a dokumentaci. Jejich hlavní práce však začne až zítra, kdy po kompletní likvidaci požáru budou hledat příčiny toho, jak požár mohl vzniknout. Již teď je jisté, že škoda půjde do desítek, možná i stovek milionů korun, přestože stanovit skutečnou škodu bude trvat několik dní.

 

Sdílejte:

Zanechte komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Hide picture