Opilec se snažil ujet hlídce do vlastní garáže. Neujel

0

Repórter AKTU.cz si v místní hospůdce ve Zdibech opakovaně všiml muže, který pokaždé přijede svým luxusním vozem, pije alkohol a pak před zavíračkou či po zavíračce odjiždí svým vozem. Když už se pitky opakovaly po několikáté, kontaktoval reportér hlídku dopravních policistů, kterým informace předal. Zároveň bylo jasné, že služební vozidlo v barvách policie by muže vyplašilo. Proto na místo dorazila hlídka z Prahy v autě s civilním provedením.

Starší muž nezklamal, s pravidelností po zavíračce sedl podnapilý do svého luxusního auta. Za ním se vydala i hlídka policistů, která se pokoušela, jak je ze záběrů patrné, jej zastavit. Na výzvy k zastavení nereagoval a snažil se zajet do své garáže. Protože se policisté domnívali, že by mohlo jít o osobu v pátrání nebo o jinak nebezpečnou osobu, jeden z policistů ho následoval do garáže, kterou se muž snažil uzavřít. To se mu nakonec nepovedlo. Reportér AKTU.cz celou záležitost sledoval z chodníčku před garáži. Zároveň bude poskytovat svědectví o tom, jak muž popíjel a sedl za volant a nechtěl policistům zastavit.

Policisté muže v autě několikrát vyzvali, aby opustil auto, to nakonec uposlechl. Nejdříve chtěl dýchnout do analyzátoru, pak si to rozmyslel. Poté byl hlídkou vyzván k odběru krve. S tím nejdříve také souhlasil, poté ale odmítl. Na služebně do Odolené vody,  kam ho policisté dovezli, pak dýchnul. Nadýchal těsně pod jedno promile alkoholu. Za tu mu hrozí pokuta do 20 000 korun a zákaz řízení na jeden rok. Navíc bude řešen i za neuposlechnutí výzvy policistů.

Sdílejte:

Zanechte komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Hide picture