Opilý muž ohrožoval střelnou zbraní svoji rodinu

0

Ve čtvrtek v noci vyjížděli pražští policisté do ulice 5. května v Praze 4, kde v jednom z domů opilý muž se střelnou zbraní ohrožoval svoji rodinu a vyhrožoval sebevraždou.

Na místo se proto sjelo hned několik policejních hlídek, mezi prvními hlídka cizinecké policie, následovali hlídky PMJ se samopaly a neprůstřelnými vestami.

U bytu ve 3. patře, kde se incident odehrával, byly otevřeny dveře na chodbu a bylo slyšet natahování závěru zbraně. Policisté několikrát muže vyzvali, aby vyšel ven a vzdal se. Ten tak nakonec učil, z bytu vyšel se zbraní v ruce, a tak policisté proti němu použili donucovací prostředky a zadrželi ho.

Následně zjistili, že se v bytě nachází jeho manželka s dítětem, kteří nejsou zraněni.

V bytě pak také našli celkem 5 legálně držených zbraní. U jedné, z nich zjistili podezření na nedovolené úpravy, kvůli kterým se ze zbraně dá pravděpodobně střílet bez přerušení, takzvaně dávkou. Muži byly všechny zbraně odebrány.

Ještě na místě se devětačtyřicetiletý podezřelý podrobil dechové zkoušce, která ukázala téměř dvě promile alkoholu v dechu. Poté byl odvezen do psychiatrické léčebny v Bohnicích, kde zůstal hospitalizován.

Celý případ je nyní prověřován pro podezření ze spáchání trestných činů nedovolené ozbrojování a nebezpečné vyhrožování, za což v případě odsouzení hrozí až tříletý pobyt za mřížemi.

Sdílejte:

Zanechte komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Hide picture