Opilý muž střílel z brokovnice před barem v pražských Vršovicích. Tři lidi zranil

0

K další střelbě došlo v Rostovské ulici v pražských Vršovicích. Opilý muž se v pátek v noci pohádal se ženou před restaurací, poté začal střílet z brokovnice, přičemž tři lidi zranil, naštěstí jen lehce. Péjáci (PMJ) přijeli na místo události do dvou minut od nahlášení. Hostům se podařilo střelce odzbrojit.

Ke konfliktu došlo krátce po jedenácté hodině večerní v Rostovské ulici před místním barem. Muž k baru přijel na skútru a začal se hádat s přítelkyní nebo známou, která stála před barem. Poté vytáhl brokovnici a dvakrát vystřelil do vzduchu a jednou do okna restaurace. V záloze pak měl ještě pistoli se třemi zásobníky, tu ale nestihl použít. V baru tou dobou bylo spoustu lidí.

Policisté z Pohotovostní motorizované jednotky přijeli na místo do dvou minut od nahlášení střelby na linku 158. Svůj vůz nechali stát uprostřed ulice, v rychlosti vytáhli z trezoru auta dlouhé zbraně a muže poté před barem na silnici zadrželi. Na místo postupně dojížděly další hlídky včetně velitele policie. Ještě před tím se hostům podniku podařilo střelce odzbrojit. Policisté u muže prohlídkou našli další pistoli. Zjevně opilý muž nadýchal hodnotu přes jedno promile. Nakonec byl převezen na policejní služebnu k dalším úkonům.

Zraněná byla žena, která stála před barem a také dvě další osoby, jež seděly uvnitř baru. Naštěstí byli zranění lehce a po ošetření je přivolaní záchranáři odvezli do nemocnice.

Jen několik minut před tím se střílelo v pražské vinohradské nemocnici, ta je od baru vzdálena necelých deset minut jízdy autem. Na místě pak začali pracovat kriminalisté a kriminalistický technik. Kriminalisté nyní zjišťují, proč muž začal střílet. Místo bylo téměř tři hodiny uzavřeno jak pro automobily, tak i pro chodce a střežili ho policisté z místního oddělení.

 

AKTUALIZACE: 

Případ si do vyšetřování převzali kriminalisté z oddělení vražd, kteří se zadrženým mužem v sobotu odpoledne zahájili trestní stíhání pro trestný čin vražda na dvou nebo více osobách ve stádiu pokusu. Obviněný muž odmítl k věci vypovídat a ze strany kriminalistů bude podán podnět na jeho vzetí do vazby.

Zbraň, kterou muž použil, držel legálně. Motiv jeho jednání kriminalisté zjišťují.

9.března ve zemřel v nemocnici jeden z postřelených pacientů.

Sdílejte:

Zanechte komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Hide picture