Osmnáctiletý řidič naboural v protisměru, jedna mladší spolujezdkyně zemřela, druhá o život bojuje v nemocnici

0

Osmnáctiletý mladík zavinil nehodu, při které zemřela jeho sedmnáctiletá spolujezdkyně. Druhá, o rok mladší, bojuje v nemocnici o život. Těžce zraněn byl i řidič protijedoucího vozidla.

Vážná nehoda se stala v neděli večer na Domažlicku mezi Draženovem a Ždánovem. Podle policie osmnáctiletý mladík vlivem nepřiměřené rychlosti dostal na silnici smyk a narazil do protijedoucího vozidla, které řídil pětadvacetiletý muž.

Ve vozidle, které řídil viník nehody, cestovaly další tři osoby, všichni nezletilí.  Nejhorší zranění utrpěly dvě dívky, které seděly na zadních sedadlech. Sedmnáctiletou se záchranáři spolu s hasiči snažili oživit, ale jejich snaha byla marná. Šestnáctiletá bojuje o život v nemocnici, kam ji transportoval vrtulník. Řidič a chlapec, který seděl na sedadle spolujezdce, byli zraněni lehce. Mluvčí záchranky doplnila: „Oba lehce zraněné mladíky jsme transportovali pozemní cestou kvůli závažnému mechanizmu úrazu také na akutní zónu Fakultní nemocnice Lochotín.“

Ve Fakultní nemocnici skončil i řidič druhého vozidla se středně těžkým zraněním.

„Dechové zkoušky na alkohol u obou řidičů vyšly s negativním výsledkem. Kriminalisté zahájí úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu usmrcení z nedbalosti,“ doplnila mluvčí policie.

Sdílejte:

Zanechte komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Hide picture