Pilot dronu ohrožoval letadla u pražské Březiněvsi. Do pátrací akce se zapojil policejní vrtulník i několik hlídek policie

0

Policisté z Prahy a Středočeského kraje pátrali po dronu a jeho pilotovi, který se měl pohybovat v sestupové rovině letadel mířících na letiště Václava Havla. Na místo vzlétl také policejní vrtulník, který po člověku s dronem pátral v širokém okolí. Případ si převzala Služba kriminální policie a vyšetřování.

Vše se mělo stát v Praze – Březiněvsi, policisté vyjeli k místnímu obchodu, u kterého pátrali po pilotovi dronu. Vrtulník poté pátral z výšky po osobách, kteří se svými drony či modely létali v okolí. Dva muže, kteří ovládali tyto modely vrtulník vypátral, nedaleko modelářů přistál a krátce na to na místo přijeli také policisté ze Středočeského kraje. Avšak tito dva muži nelétali s dronem, ale na dálku ovládanými modely letadel (RC). Práce pilotů vrtulníku tedy neskončila a začali pátrat v širokém okolí. Vypátrat konkrétního člověka, který se měl se svým dronem pohybovat v letové dráze letadel se jim bohužel nepodařilo.

Případ si proto převzala Služba kriminální policie a vyšetřování (SKPV), která bude vyslýchat svědky a provádět celé vyšetřování. Případ je na samém začátku. Do vyšetřování se pravděpodobně zapojí také Úřad pro civilní letectví.

Při pátrání po pilotovi dronu došlo i k mimořádné situaci, při které pilot sportovního letadla nedaleko Letiště Letňany při nácviku nouzového přistání podletěl policejní vrtulník.

Sdílejte:

Zanechte komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Hide picture