Plameny zachvátily trampolínové centrum v pražských Vysočanech. Požár hasí desítky jednotek hasičů.

0

Několik minut po čtvrt na devět večer vyjeli policisté, hasiči i záchranáři k nahlášenému požáru haly o rozloze 30 krát 20 metrů v Kolbenově ulici v pražských Vysočanech. Již z počátku bylo jasné, že požár bude enormní a hasiči budou mít několik hodin plné ruce práce. Plameny šlehaly několik desítek metrů vysoko.

Po příjezdu prvních jednotek hasičů velitel zásahu vzhledem k rozsahu a předpokládané náročnosti zásahu na místo povolal Český červený kříž pro podporu, zázemí a občerstvení zasahujících hasičů. Operační středisko do Vysočan poslalo šest profesionálních a deset dobrovolných jednotek z celé Prahy a později také i ze Středočeského kraje. Vodu hasiči čerpali kyvadlově z hydrantu nedaleko areálu a vozili ji k celkem čtyřem bojovým úsekům. K boji s požárem hasiči používali také čtyři výškové techniky. Lokalizace požáru trvala několik hodin a komplikovalo ji možné zřícení jižní zdi areálu. Zeď, která se nakonec zřítila jen z malé části je v těsném sousedství autoservisu, kde bylo uskladněno větší množství tlakových nádob s propan-butanem. Obsah škodlivin v ovzduší měřila chemická laboratoř z Kamenice.

Celou situaci zajišťovali také policisté a strážníci, připraveni k zásahu byli i záchranáři s modulem Atego pro hromadná neštěstí a inspektor provozu. Ti však jen vyčkávali a jejich zásah nebyl zapotřebí – v objektu se dle informací majitele neměly nacházet žádné osoby, protože trampolínové centrum bylo třetím týdnem mimo provoz.

Dohašování požářiště bude trvat pravděpodobně do ranních hodin a na místo zamířila také těžká technika ze Zbirohu, pomocí které budou hasiči rozebírat trosky objektu, hledat a hasit případná skrytá ohniska. Jak požár vznikl a zda šlo o technickou závadu či cizí zavinění bude zjišťovat hasičský vyšetřovatel až po kompletní likvidaci.

 

Tisková zpráva od vlastníka nemovitosti:

Vzhledem k množství nepřesných a zavádějících informací v médiích k uzavření volnočasového centra Freestyle Kolbenka dne 19.10.2018 a k požáru 9.11.2018, rozhodla se společnost KCD SEVER jako vlastník nemovitosti, vydat toto tiskové prohlášení.

Do budoucna počítáme s developerskými projekty v dané lokalitě, jejichž povolovací proces bude trvat ještě několik let. Proto jsme uvítali v mezidobí možnost podpořit projekt volnočasových aktivit pro děti a rodiny v podobě trampolínového centra Freestyle Kolbenka, a to převážně finančními úlevami při rozjezdu projektu.

Společnost Indoor Sport, jako provozovatel Freestyle Kolbenka, se bohužel pro společnost KCD SEVER, jako vlastníka nemovitosti, stala z důvodu dlouhodobého neplacení nájemného a spotřeby energií nesolidním partnerem. KCD SEVER se v období několika měsíců opakovaně pokoušela o narovnání nájemního vztahu se spol. Indoor Sport, bohužel neúspěšně. Společnost Indoor Sport přes poměrně úspěšné provozování volnočasového centra nadále odmítala hradit své závazky vůči KCD SEVER.

Vzhledem k výše uvedenému a několikamilionové výši pohledávek KCD SEVER za Indoor Sport, byla společnost KCD SEVER nucena 19.10.2018 přistoupit k uzavřeni budovy a přerušení dodávek energií.

Plně se vyhrazujeme vůči vyjádření nájemce na sociálních sítích a zároveň prohlašujeme, že jednáme s příslušnými orgány a PČR, kterým byly poskytnuty veškeré důležité informace pro vyšetření této události.

Máme důvodné podezření, že kritická ekonomická situace stávajícího nájemce a nucené uzavření provozovny může souviset s výše uvedenou škodní událostí, neboť i podle závěrů ohledání místa požáru, které na svých stránkách zveřejnila PČR, se jednalo o úmysl. V této věci již byla zahájena komunikace s orgány činnými v trestním řízení.

Současně jednáme s novým, potenciálním zájemcem o provozování sportoviště podobného typu ve stejné lokalitě.

Za KCD SEVER s.r.o.,

Tomáš Lojka

jednatel společnosti.

Sdílejte:

Zanechte komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Hide picture