Plavčíci z bazénu v Podolí zmákli útočníka, který ohrožoval návštěvníky!

0

Horko nejen ze sluníčka bylo včera večer v Plaveckém areálu Podolí. Agresivní muž zde s flobertkou ohrožoval návštěvníky areálu.

Ve 20.15 hod. bylo na linku 158 ohlášeno, že v Plaveckém areálu Podolí se pohybuje útočník se zbraní. Na místo okamžitě vyrazily hlídky policie PMJ a policisté ze speciální pořádkové jednotky. První hlídky byly na místě do dvou minut od nahlášení případu. Zároveň dorazili policisté i z místního oddělení.

V době příjezdu první hlídky byl už útočník zpacifikovaný třemi plavčíky, kteří ho po celou dobu drželi tak, aby muž nemohl už nikoho napadnout.

Podle informací plavčíků celému incidentu předcházela roztržka mezi agresorem a návštěvníky plaveckého areálu. Při této roztržce agresor napadl jednoho z návštěvníků bazénu. Jeho přítelkyně pak volala o pomoc.

Podle oznamovatelky měl mít muž v tašce střelnou zbraň. Nikdo z plavčíků ji ale neviděl.

Podle sdělení policejní mluvčí Andrey Zoulové měl muž u sebe flobertku.

Flobertka je zbraň určená k výcvikovým účelům a sportovní střelbě na redukované vzdálenosti. Pro zakoupení flobertky nepotřebujete zbrojní průkaz, jediná podmínka je váš věk – musíte být starší 18 let. Používají se do ní náboje s okrajovým zápalem. Podmínky manipulace s flobertkou jsou stejně přísné, jako s klasickou zbraní.

Muž byl zadržen a eskortován na služebnu. Policisté ho pravděpodobně obviní z výtržnictví.

Pokud skutečně ohrožoval návštěvníky plaveckého bazénu flobertkou, bude to pro něj přitěžující okolnost.

Sdílejte:

Zanechte komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Hide picture