Policejní honička v Praze skončila nehodou pronásledovaného. Ten odmítal opustit vozidlo a musel být vytažen násilím. Z auta se totiž začalo kouřit

0

Krátce po pondělní třetí hodině ráno v si hlídka policistů z Pohotovostní motorizované jednotky všimla na Jiráskově mostě podezřelého vozidla Mazda 626, které se rozhodla zastavit.

Řidič ale nereagoval na výzvy k zastavení a začal před hlídkou policistů ujíždět metropolí. Zastavil se až v ulici Radlická, kdy nezvládl řízení a narazil do sloupu veřejného osvětlení. Před tím ještě prolétl skrz ostrůvek.

Policisté, kteří se drželi v těsném závěsu za ním pak rychle běželi k autu, aby se přesvědčili, zda řidič není zraněn. Ten však odmítl auto opustit a proto museli být policisté důraznější v donucovacích prostředcích.

„Řidič odmítal i přes opakované výzvy opustit vozidlo, proto hlídka policistů musela použít důraznější donucovací prostředky, mezi kterými nechybělo i použítí taseru“. Sdělil AKTU.cz policejní mluvčí Tomáš Hulan.

Jak se podařilo zjistit reportérům AKTU.cz policisté museli použít teleskopický obušek na vybití skel u auta. Řidiče pak z havarovaného vozu vytáhli, protože se z motorové části začalo kouřit. Hrozilo akutní nebezpečí, že řidič by mohl v autě uhořet. Přivolaní hasiči pak auto zkontrolovali a zajistili proti požáru. Pro zraněněného a otřeseného řidiče po nehodě přijela záchranná služba.

Podle zjištění AKTU.cz, byl řidič podle orientačních testů pod vlivem drog a měl vysloven zákaz řízení motorových vozidel.

Sdílejte:

Zanechte komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Hide picture